фото з відкритих джерел
Повернення дипломатичним шляхом окупованих територій, включно з Мелітополем і Кримом, можливе тільки тоді, коли Україна буде достатньо сильною. Це потрібно для гарантії, що Росія не почне нову агресію.
Про це заявив президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю Kyodo News. В інтерв'ю президент наголосив, що наразі в української армії бракує сил для звільнення всіх захоплених територій, зокрема Криму, який Росія окупувала 2014 року.
«Нашій армії не вистачає сил для цього. Це правда… Ми маємо знайти дипломатичні рішення», — сказав Зеленський.
Водночас президент наголосив, що такі рішення можливі тільки за умови зміцнення обороноздатності країни. Він пояснив, що дипломатичні рішення можуть розглядатися тільки тоді, коли Україна знатиме, що вона досить сильна, щоб Росія не почала нового вторгнення.
Президент також звернув увагу на те, що Росія швидше просувається у східній частині України. Він зазначив, що підтримки української армії з боку партнерів на сьогодні недостатньо. Саме тому він закликав НАТО якнайшвидше запросити Київ на переговори про членство в організації. Зеленський назвав членство в НАТО необхідним для безпеки і процвітання України, наголосив, що війна вступила у «складний період».
Переговори України та Росії
На різних етапах повномасштабної війни питання дипломатичного розв'язання конфлікту розглядалося з різних сторін. Важливим у цьому процесі залишається, щоб вони були справедливими і відбулися в рамках міжнародного права, про що неодноразово заявляв український уряд, розглядаючи можливість переговорів.
Після перемоги Дональда Трампа на виборах у США тема дипломатичного завершення війни почала набувати нових обертів. Зеленський назвав чіткі умови для того, щоб переговори між Україною і Росією за посередництвом США все ж відбулися. При цьому президент України неодноразово звертав увагу світу на те, що російський диктатор Володимир Путін все ще прагне повного знищення української держави та народу, тому й не прагне реальних результатів від переговорів.