Запорізька система оповіщення коштувала понад 28,4 мільйона гривень.
Цю суму сплатили за програмно-технічний комплекс ще восени 2022-го. “Запорізький центр розслідувань” проаналізував цю закупівлю.
“Увага!Повітряна тривога” – кожен запоріжець вже звик до цих сповіщень на екранах своїх телефонів, а також ревучих звуків сирени, що лунає з усіх куточків міста вдень та вночі. Для прикладу, у період з 1 по 26 червня, у Запорізькій області пролунало 1674 таких тривоги.
Для того, щоб містяни були попереджені про загрози має працювати ціла система оповіщення. З листопада по грудень 2022 року місцева влада сплатила понад 28,4 мільйона гривень за систему оповіщення, що є найбільшою угодою серед інших міст, за даними журналістів DOZORRO.
Так, Управління з питань цивільного захисту уклало договір з фірмою “Десент-А”, що запропонувала найменшу ціну. Це були відкриті торги з особливостями, на які подалися дві фірми – переможця “Десент-А” та “НВФ “Гранато”, що запропонувала виконати роботи на 5,7 тисячі гривень дорожче.
Тепер детальніше й про те, що входить у цю суму. Для початку, зазначимо, що самі сирени – це лише маленька частина складної системи оповіщення. Наприклад, радіолокаційні підрозділи Повітряних сил ЗСУ фіксують маршрут літака, ракети або БПЛА й визначають можливу траєкторію.
Надалі, ці повідомлення надсилають за допомогою спеціальних програм або телефоном — відповідним органам місцевої влади. Наші колеги з DOZORRO розповідали про цю складну систему у своєму матеріалі.
У випадку Запоріжжя так само, левова частка суми – це спеціалізоване програмне забезпечення – 24,6 мільйона гривень. Залишок складає саме обладнання – 3,2 мільйона, а також 635 тисяч гривень ПДВ.
Раніше ми писали, Запорізька влада уклала договір на відбудову багатоповерхівки за понад 29,4 млн грн з фірмою, що має “нюанси” у портфоліо.