Фото: поліція Києва спростовує недостовірну інформацію (Getty Images)
В мережі шириться інформація про те, що нібито військові просять допомоги у людей під ТЦ в Києві. Це виявилось не правдою.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на поліцію Києва.
Під час моніторингу соціальних мереж правоохоронці виявили відео, на якому двоє чоловіків — один з ознаками інвалідності, а інший одягнутий у воєнну форму без розпізнавальних знаків, перебували біля торгівельного центру в Дарницькому районі та просили у громадян кошти, представляючись колишніми військовими ЗСУ.
Під час спілкування з автором ролика, дійсним колишнім військовим та учасником бойових дій, чоловіки скаржились на відсутність виплат, у зв’язку з чим вони змушені жебракувати.
Вказаний допис набрав близько двохсот тисяч переглядів й активно поширювався користувачами на інших інтернет-платформах, що, своєю чергою, створювало у громадян спотворену картину покинутості українських захисників та відсутності піклування про них з боку держави.
Що відомо про цих людей
Псевдовійськовими виявились 39-річний киянин та 34-річний уродженець Херсону, який нещодавно переїхав до столиці. Обидва не мали жодного відношення до Сил оборони країни й раніше притягувалися до кримінальної відповідальності за вчинення крадіжок та наркозлочинів.
Свого співрозмовника останні ввели в оману, оскільки перебували в скрутному положенні.
"Поліцейські провели з чоловіками роз’яснювальну бесіду щодо неприпустимості розповсюдження недостовірної інформації та надали контакти служб, які надають соціальну допомогу", — наголосили в поліції.
Правоохоронці також закликали блогерів та медійних осіб обов’язково перевіряти інформацію, перш ніж її публікувати на широкий загал, а громадян — критично ставитись до провокаційних новин в інтернеті.
Фейки в ЗСУ
Нагадаємо, раніше ми писали, що росіяни масово запустили ІПСО з нібито "отруєною водою" для Збройних сил України. Однак командування ЗСУ спростувало цю інформацію.