На захоплених російськими фашистами територіях України школи стали головним оплотом пропаганди. Школярам активно вкладають у голови наративи ненависті та брехні, виховуючи з них "справжніх росіян".
Необхідністю якнайшвидшої обробки незміцнілих дитячих умів і пояснюється поспіх, з яким гауляйтери відкривали в Мелітополі навчальні заклади.
Однак, окупантам довелося зіткнутися з серйозною проблемою — кадровим голодом. Директори мелітопольських шкіл усі як один відмовилися від співпраці з ворогом, а більша частина кваліфікованих педагогів покинула місто.
Вихід зі становища шукали різними способами. Окупанти обіцянками високих зарплат і залякуваннями примушували вчителів, що залишилися, до роботи, а також роздавали в навчальних закладах посади відвертим маргіналам. Але цього все одно було мало — педагогів почали привозити з російської глибинки.
Доходило до смішного — уроки в Мелітополі вели вчителі з гірських аулів Дагестану, називаючи наших дітей "запущеними".
При цьому в тих самих аулах викладати стало нікому, тобто брак кадрів нікуди не подівся, вдаривши ще й по території самої Росії.
Рішення рашистам спало на думку як завжди "геніальне". Заповнити дефіцит педагогів вони вирішили за рахунок припливу молодих фахівців. І все б нічого, якби це були люди з вищою освітою. На жаль, на це ресурсів у оскаженілої бензоколонки немає.
Вчителів з 5 по 9 клас готуватимуть у ПТУ і коледжах. З такою ініціативою виступив сам міністр освіти Кравцов. У відомстві пояснили це гострою нестачею кадрів у школах, яку потрібно заповнити "хоч кимось".
За логікою рашистів, навчати дітей може будь-хто, головне, щоб дотримувався основної лінії партії і був вірним карликовому фюреру.
Можна не сумніватися, що в Мелітополі така кузня кадрів незабаром відкриється на базі промислово-економічного технікуму — вотчини головної колаборантки від освіти Шапурової.