Виведення військ з окупованої Мелітопольщини та мирні переговори підтримує 49 % росіян

Вывод войск из оккупированной Мелитопольщины и мирные переговоры поддерживает 49 % россиян

Дедалі більше росіян підтримує виведення військ з окупованих регіонів, зокрема з Мелітополя, і проведення мирних переговорів між Росією та Україною.

Про це свідчать підсумки опитування, яке провели дослідницькі проєкти «Хроники» і Extreme Scan. Опитування про ставлення до війни було приурочене до дворіччя з початку мобілізації в РФ. У ньому взяли участь 800 респондентів віком від 18 років. Виведення військ з України і мирні переговори з нею без досягнення цілей так званої «спеціальної військової операції» (так російська влада називає повномасштабне вторгнення в Україну) підтримали б 49% респондентів.

Дослідники наводять підсумки шести опитувань, проведених із лютого 2023 року. У перших чотирьох із них за виведення військ з України і мирні переговори виступають 39%-40% опитаних, проте в серпні та вересні 2024 року їхня кількість зросла до 48% і 49% відповідно. Брати участь у війні за наказом Міноборони готові 32% респондентів, не готові брати участь у бойових діях — 29%.

За нову хвилю мобілізації виступили б 29% опитаних дослідниками росіян. Респонденти також відповідали на запитання про мотиви добровольців, які йдуть на війну проти України. 37% з них вважають, що на війну йдуть для вирішення матеріальних проблем, а 24% вважають, що добровольці виконують свій громадянський обов'язок. На запитання про те, чи важливіше витіснити Збройні сили (ЗСУ) з Курської області, чи захопити нові території в Донбасі, 53% опитаних виступили за витіснення ЗСУ з Курської області, 15% респондентів вважають, що Росія повинна захоплювати території в Донецькій області України.

Нагадаємо, Росія оголосила «часткову мобілізацію» 21 вересня 2022 року: скільки людей було тоді призвано, влада не розголошує. У грудні 2023 року, напередодні виборів президента, Володимир Путін обіцяв, що нової мобілізації в Росії не буде. Він пояснив це тим, що на фронт нібито готові їхати багато добровольців. Кількість добровольців на фронті, дійсно, зростає, і нібито це відбувається завдяки підвищенню федеральною і регіональною владою одноразових виплат за підписання контракту з Міноборони РФ.

Утім, де-не-де, а воювати за «русскій мір» за ідею, у Мелітополі точно охочих немає. Якщо хтось і підписує контракт з рф, то виключно заради грошей. Тільки тут майбутнє м'ясо чекає сюрприз…

Водночас мешканці Мелітополя, як і всі українці, із завмиранням серця чекають закінчення війни. З великою ймовірністю вона закінчиться найближчим часом. Якими будуть домовленості? Як змусити Путіна дотримуватися їх? І чи піде Україна на територіальні поступки або ж відбудеться повна капітуляція російських загарбників?

Джерело

Новини Запоріжжя