В Азовському морі окупанти заборонили вилов звичних мелітопольцям риб

В Азовском море оккупанты запретили вылов привычных мелитопольцам рыб

фото з відкритих джерел

Географічне положення Мелітополя давало змогу городянам завжди мати на столі різноманітну рибну продукцію. Однак, процеси, що відбуваються в Азовському морі, вносять свої корективи.

Росіяни, які після захоплення українських територій одноосібно господарюють в Азовському морі, ввели заборону на вилов двох видів риб.

Поки що це тарань і судак, але не виключено, що під заборону потрапить й інша риба, наприклад, тюлька, хамса і бичок.

За даними вчених Азово-Чорноморської філії Всеросійського НДІ рибного господарства та океанографії (ВНІРО), запаси риби в Азовському морі знижуються через зміну клімату, що призводить до випаровування води і підвищення солоності у зв'язку зі скороченням обсягу прісноводного стоку річок.

Через підвищення солоності в Азовському морі почали активно розмножуватися чорноморські медузи, які з'їдають мікроорганізми, якими харчуються дрібні породи риб, як-от хамса, тюлька та молодь інших риб. У результаті скоротилася не тільки біомаса промислових риб, а й обсяг їхнього вилову. За словами російських учених, під загрозою також перебуває популяція бичків.

За останні 18 років солоність у морі піднялася з 9,26 до 14,82 проміле і перебуває майже на тому самому рівні, що й у найменш солоних водах Чорного моря, — 18 проміле.

Оскільки річковий стік зменшується, збільшується подача чорноморських вод через Керченську протоку.

Підвищення солоності Азовського моря сприяє збільшенню запасів деяких морських риб — азовської камбали-калкана і піленгаса, а також чорноморських креветок (трав'яних, піщаних і кам'яних) і молюсків (рапана, мідії та скафарка), сукупний вилов яких в Азовському морі вже обчислюється тисячами тонн.

Раніше ми писали, що в Азовському морі на Мелітопольщині з'явилися екзотичні істоти, серед яких є дуже небезпечні.

Джерело

Новини Запоріжжя