Стали відомі подробиці «плану перемоги України»: чи поверне Росія Мелітополь? — Bloomberg

Стали известны подробности "плана победы Украины": вернет ли Россия Мелитополь? - Bloomberg

«План перемоги» Зеленського передбачає запрошення до вступу України в НАТО і зобов'язання США надавати сучасне озброєння. Президент України продовжує дотримуватися своєї попередньої позиції про те, що Україна не може поступитися територією.

Про це пише Bloomberg з посиланням на власні джерела. За даними журналістів, у рамках «плану перемоги», спрямованого на припинення війни Росії проти України, президент Володимир Зеленський наполягатиме на офіційному запрошенні до вступу в НАТО. Крім цього, він включає в себе зобов'язання США щодо постійного постачання сучасного озброєння Україні.

План також передбачає чіткий шлях членства України в Європейському Союзі та інші економічні та безпекові домовленості. Український лідер зазначив, що цей план є схемою того, як змусити російського диктатора Володимира Путіна шукати мир. Зеленський має представити детальну версію плану Байдену під час їхньої зустрічі у Вашингтоні 26 вересня. З ним планують ознайомити також кандидатів у президенти Камалу Гарріс і Дональда Трампа.

Нагадаємо, нещодавно Зеленський заявляв, що кожен пункт плану перемоги залежатиме від рішень президента США Джо Байдена. Станом на 16 вересня план був готовий на 90%. За даними співрозмовників Bloomberg, на тлі дискусій між прихильниками України про припинення війни шляхом переговорів, Зеленський продовжує дотримуватися своєї попередньої позиції про те, що Україна не може поступитися територією. Запропонований ним «план перемоги» допоможе реалізувати раніше запропонований ним «мирний план», який передбачає повне виведення військ Росії з України.

Ця пропозиція не отримала широкої підтримки на саміті у Швейцарії в червні, оскільки багато країн Глобального Півдня, які неоднозначно ставляться до ізоляції Росії, відмовилися її підтримати.

Раніше радник глави Офісу президента Михайло Подоляк розповів, що в плані немає пропозицій щодо заморожування бойових дій, припинення вогню або передачі Росії частини територій. При цьому там прописано «чітке розуміння сучасної війни» та інструменти, необхідні для її завершення.

Джерело

Новини Запоріжжя