Фото: Київська міська прокуратура
Правоохоронці оголосили підозри 10 працівникам Укрзалізниці за результатами масштабних обшуків. Усі вони є членами угруповання, що перепродувало квитки на потяги міжнародного сполучення, повідомила Київська міська прокуратура у середу, 11 грудня.
Слідство встановило, що організував незаконний заробіток на квитках голова Первинної профспілкової організації Вагонної дільниці ст. Київ-Пасажирський філії Пасажирська компанія. Він залучив заступника начальника цієї дільниці, інструкторів поїзних бригад та начальників поїздів міжнародного сполучення.
Зловмисники продавали пасажирам місця у службових купе та купе відпочинку провідників, які не реалізуються у системі продажу квитків, а також вільні місця.
"Реалізовували їх за ціною у 300-500 євро за квиток при офіційній вартості квитка на потяг Київ-Варшава, у 3700 гривень. Гроші пасажири платили на руки начальникам поїздів або провідникам міжнародного напрямку", – йдеться у повідомленні.
Крім того, до введення Укрзалізницею системи верифікації пасажирів через Дія.Підпис, учасники схеми викуповували квитки з метою їх подальшого перепродажу пасажирам безпосередньо напередодні відправлення.
За такими схемами протягом січня-червня 2024 року продавали квитки на потяги №67/68 Київ-Варшава, №19/20 Київ-Хелм, №119/120 Дніпро-Київ-Хелм-Київ-Дніпро, №23/24 Київ-Хелм, №89/90 Київ-Перемишль, №351/352 Київ-Кишинів, а також інші потяги міжнародного сполучення. Отримані гроші учасники схеми ділили між собою.
Як повідомили у Нацполіції, з кожного рейсу керівник потяга повинен був занести "касу" від 2 тис. грн з маршруту по Україні та від 2 тис. до 5 тис. євро з найпопулярніших закордонних сполучень.
За попередніми підрахунками, внаслідок необлікованого продажу квитків Укрзалізниця втратила понад 73 млн гривень прибутку.
В ході понад 80 обшуків правоохоронці вилучили гроші у національній та іноземній валюті на суму майже 5 млн грн, автомобілі, чорнові записи, документацію, телефони.
Залежно від ролі та участі у злочинних схемах, підозрюваним інкримінують статті про створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній, зловживання владою або службовим становищем (ч.1, 2 та 3 ст.255, ч.1 та 2 ст.364 КК України).
https://ua.korrespondent.net/ukraine/4739393-staly-vidomi-detali-obshukiv-v-ukrzaliznytsi