Слідом за Viber та Signal у Мелітополі можуть заблокувати і WhatsApp

Вслед за Viber и Signal в Мелитополе могут заблокировать и WhatsApp

фото з відкритих джерел

На жаль, слідом за Росією, обмеження в доступі до месенджерів поширюються і на окупований Мелітополь.

Росія продовжує посилювати контроль над цифровими комунікаціями, що зачіпає не тільки її власних громадян, а й жителів окупованих територій, зокрема й Мелітополя. Після нещодавньої заборони месенджерів Viber і Signal, влада заявила про можливе блокування WhatsApp.

Причиною стала незгода компанії виконувати вимоги російських законів, які зобов'язують зберігати дані користувачів на локальних серверах і надавати їх спецслужбам. Місцеві ЗМІ повідомляють, що російський «Роскомнадзор» заніс WhatsApp до списку організацій, зобов'язаних передавати дані Федеральній службі безпеки (ФСБ) і поліції. Додатково Держдума звинуватила месенджер у тому, що він нібито використовується «екстремістськими групами».

Сенатор Артем Шейкін заявив, що блокування WhatsApp може відбутися вже 2025 року, якщо керівництво платформи не почне співпрацювати з російськими правоохоронними органами. Заступник голови комітету Держдуми з інформаційної політики Олег Матвейчев також підтримав ідею заборони, зазначивши, що через месенджер «регулярно створюються чати екстремістського характеру і вербуються люди».

Особливу тривогу викликає те, що подібні обмеження накладаються і на жителів окупованого Мелітополя. Росія не тільки намагається ізолювати власних громадян, а й активно занурює захоплені території в інформаційний вакуум. Заборона популярних месенджерів значно ускладнює можливість передачі незалежної інформації, що особливо важливо для громадян, які живуть під окупацією.

«Росія продовжує демонструвати, що її головна мета — не захист безпеки, а контроль над інформацією», — зазначають незалежні експерти.

У міру посилення тиску на цифрові платформи, свобода комунікації для жителів окупованих територій, як і для самих росіян, опиняється під серйозною загрозою.

Нагадаємо, на тлі відключення українського мобільного зв'язку та інтернету багато жителів окупованих територій використовують Telegram, який залишається найбільш доступним засобом зв'язку. Однак Telegram також перебуває під наглядом ФСБ, що обмежує його безпеку в умовах окупації.

Джерело

Новини Запоріжжя