У російській армії в окупованому Мелітополі воюють сотні людей із підтвердженим діагнозом ВІЛ-інфекції та гепатитів B і C.
Про це пише видання «Верстка». Офіційно за ці хвороби дискваліфікують зі служби, однак на ділі ці правила часто ігнорують, а багато хто з тих, хто воює, просто приховує свій статус, пишуть журналісти. Вони звертають увагу на те, що на початку лютневого вторгнення в Україну і російська армія, і вербувальники "ПВК Вагнер" вказували на позитивний ВІЛ-статус як на перешкоду до участі в бойових діях.
Серед підстав для звільнення від призову є ВІЛ-інфекція у стадії вторинних захворювань, за неї призовники мають отримувати категорію "Д" — не придатний до військової служби. Але за ВІЛ у стадії первинних проявів у призовника може бути категорія "В" — частково придатний, а на неї звільнення не поширювалося. Після великих втрат російської армії приховувати свій статус взагалі перестало бути необхідним.
Через місяці війни з деяких оголошень про набір найманців зникла вимога не бути ВІЛ-позитивними. Зазначається, що в ПВК хворі отримують терапію сучасними препаратами, розповідає "Верстці" одна з дружин найманця. Водночас такі препарати далеко не завжди доступні пацієнтам у регіонах або колоніях, звідки було завербовано багато найманців. Міноборони РФ дані про кількість загиблих у війні з Україною військових, добровольців і ув'язнених не розкриває. Востаннє відомство оголосило загальну кількість втрат особового складу у вересні 2022 року — 5937 загиблих.
Як повідомляють в окупаційних телеграм-каналах, кабінет "Довіри" Мелітопольської обласної лікарні займається виявленням нових випадків інфікування ВІЛ-інфекцією. Чи користується послуга популярністю і чи відбувається тестування анонімно як у довоєнний час, не уточнюється.
— На даний момент на диспансерному обліку в кабінеті "Довіри" перебуває 1900 ВІЛ-інфікованих жителів Запорізької області. У кабінеті "Довіри" проводиться тестування на ВІЛ-інфекцію.
Кабінет "Довіри", який раніше знаходився в лікарняному містечку "в парку", переїхав на нову адресу: м. Мелітополь, вул. Радянська, 21 (будівля колишньої залізничної лікарні). Режим роботи: з понеділка по п'ятницю з 8.00 до 15.00 (вихідні дні: субота, неділя). +79900270543.
Нагадаємо, з Мелітополя до Запоріжжя пішки прийшов чоловік із ВІЛ-позитивним статусом.