У Росії заявили, що Україна намагалася завдати удару морськими дронами по кораблю "Приазов'я" Чорноморського флоту РФ. Керівник проектів з безпеки Центру глобалістики "Стратегія ХХІ" Павло Лакійчук надав інформацію про це судно.
У матеріалі "Крим.Реалії" Павло Лакійчук розповів про 519-й дивізіон розвідувальних кораблів, що базується на причалі трохи на південь від Мінної стінки в Севастополі.
За словами експерта, чисельність цих кораблів скоротилася до чотирьох.
"Приазов'я" колись вважався перспективним кораблем нового проєкту, зараз він уже старий. Новіший – "Іван Хурс", якого нещодавно поранили. Це два основні. Є ще два старі середні розвідувальні кораблі – однотипні з "потопленим турецькими вівцями" розвідувальним кораблем "Лиман". Коли росіяни кажуть, що "Іван Хурс» чи "Приазов'я" перебували у певному районі моря з метою "безпеки", – це брехня. Вони не мають такого озброєння, щоб забезпечувати безпеку. Їхнє основне озброєння – це засоби радіоелектронної та гідроакустичної розвідки", – повідомив Павло Лакійчук.
Він також звернув увагу на те, що два інциденти з російськими розвідувальними кораблями сталися приблизно в тому самому районі Чорного моря. Після того, як атакований морськими дронами розвідувальний корабель ЧФ РФ "Іван Хурс" повернувся до Севастополя, на зміну йому вийшов корабель"Приазов'я".
За словами експерта, у цьому районі Чорного моря російські військові кораблі проводять розвідку дій ЗСУ, а також розвідку діяльності морських та оборонних відомств Туреччини, Румунії та інших причорноморських держав.
"Середній розвідувальний корабель Чорноморського флоту Росії ССВ-201 "Приазов'я" проекту 864 було введено в експлуатацію у 1987 році. Його основними завданнями є радіотехнічна розвідка, фіксація переміщення кораблів ймовірного супротивника, спостереження за артилерійськими стрільбами та пусками ракетного озброєння, а також гідроакустична розвідка", – додав Павло Лакійчук.
https://tsn.ua/zbroya/scho-vidomo-pro-korabel-chf-rf-yakiy-atakuvala-ukrayina-2349526.html