Природні запаси планети не безмежні, тому суспільство осмислює можливості отримання додаткових ресурсів з уже використаних матеріалів. Вторинне перероблення найчастіше застосовується до різних видів обробленої сировини.
Прикладом таких матеріалів можуть слугувати уламки бетону, скло, шматки деревини та інші відходи, отримані після руйнування споруд. Один з різновидів переробки матеріалу, який активно використовується під час прибирання сировини на будівельних майданчиках, має назву рециклінг.
Ключові етапи рециклінгу: варіанти переробки
Різновид переробки сміття, такий як рециклінг, є одним з найпростіших та найефективніших методів боротьби із висхідною кількістю відходів на планеті. Існує два основні варіанти такого способу утилізації.
Перший — використання відходів повторно за тим самим призначення (наприклад, скляні пляшки, які були виготовлені в результаті переробки).
Другий — повернення матеріалів у їх виробничий цикл (наприклад, виготовлення паперу або картону з макулатури).
Рециклінг – це процес, в який входить не лише використання вторинної сировини, але й збір сміття, обробка, переробка та реалізація готових виробів. На початковому етапі відбувається збирання матеріалу з житлових будинків, комунальних установ, промислових підприємств тощо. Також вторинна сировина накопичується на пунктах прийому, а потім закуповується різними переробними компаніями.
Наступний етап – сортування та переробка сміття. Такий процес передбачає подрібнення чи переплавлення відібраних вторинних ресурсів, а також виробництво з них нових виробів. Останній етап рециклінгу – реалізація готових до експлуатації товарів.
Варто зазначити, що первинне сортування будівельних відходів на побутовому рівні значно спрощує подальший процес переробки вторинних ресурсів на сміттєпереробних підприємствах. Тому розподільний збір матеріалів є найважливішим етапом у всьому ланцюжку рециклінгу.
Які відходи можуть використовуватися для рециклінгу
У системі рециклінгу можуть застосовуватися відходи, які вироблені людиною у процесі життєдіяльності. Також вторинному використанню підлягають матеріали виробничого призначення з різних підприємств. До категорії відходів, які підходять для рециклінгу, належать:
- металобрухт;
- склотара;
- текстиль;
- деревна стружка та вироби з цього матеріалу;
- будівельні відходи: бетон, залізобетон, цегла тощо;
- полімерна та пластикова продукція;
- паперово-картонний матеріал;
- органіка.
Ключові переваги рециклінгу полягають в тому, що цей процес заощаджує місце на звалищах, оскільки відходи не викидають в одне місце, а переробляють. Даний різновид переробки скорочує кількість шкідливих викидів в атмосферу, які виникають через видобуток нових ресурсів або виробництво сировини з нуля.