Власники ноутбуків рано чи пізно стикаються з поширеними проблемами у їх використанні: занадто швидко розряджається батарея, а самі комп'ютери — нагріваються та шумлять. Розповідаємо, як захистити техніку від перегріву та потенційної поломки.
1. Використовуйте ноутбук лише на твердій рівній поверхні
Система охолодження ноутбука зазвичай складається з вентилятора (або кількох), який втягує повітря через один отвір, охолоджує батарею, а потім випускає гаряче повітря з іншого. Якщо будь-який з вентиляційних отворів буде заблокований ковдрами або одягом, це різко знизить охолоджувальну здатність комп'ютера, і він почне перегріватися.
2. Використовуйте охолоджувальну підставку для ноутбука
Спеціальні підставки для ноутбуків містять один або більше вентиляторів, які додатково охолоджують техніку. Крім того, з таким пристроєм ноутбуком можна користуватися в ліжку, не переживаючи за його перегрів. Використовувати такі гаджети рекомендують у спекотні дні, або якщо ви вирішите пограти на своєму ноутбуці.
3. Очистіть вентиляційні отвори
У системі охолодження ноутбуків неминуче накопичується пилюка, тому власникам потрібно стежити за її чистотою. Щороку комп'ютер можна здавати на чистку професіоналам, або можна почистити систему охолодження самостійно. Для цього вам знадобиться балончик зі стисненим повітрям, який можна купити в будь-якому магазині оргтехніки та електроніки. Вдувайте повітря у всі видимі вентиляційні отвори доти, доки не перестане виходити пил.
4. Бережіть ноутбук від прямих сонячних променів
Незалежно від того, використовуєте ви його чи ні, тримайте ноутбук подалі від прямих сонячних променів. Невеликі пластикові деталі можуть деформуватися всередині від сильного нагріву. Якщо ви використовуєте ноутбук на сонці, це підвищує його внутрішню температуру. Якщо він працюватиме таким чином кілька годин, це може скоротити термін служби певних компонентів. Зберігання ноутбука в нагрітій машині також може призвести до перегріву та швидкої поломки.
5. Переконайтеся, що вентилятори ноутбука працюють
Якщо під час використання ноутбуку ви помітили абсолютну тишу (немає шуму вентилятора), вимкніть його та зверніться до фахівця. Це означає, що вентилятор, який охолоджує комп'ютер, або пошкоджений, або не розкручується через якусь іншу несправність. Якщо ви чуєте брязкіт, це означає, що вентилятори зношені і потребують заміни. Через крихкість і компактність всіх внутрішніх деталей краще звернутися до професіонала для їх заміни.
6. Використовуйте програми для контролю температури
Встановивши програмне забезпечення, яке може інформувати вас про температуру компонентів ноутбука, ви можете легко відстежувати ризик перегріву. Існує кілька пакетів ПЗ, які контролюють швидкість обертання вентилятора, а також надають інформацію про температуру.
7. Оновіть "начинку" ноутбука
Якщо обладнання ноутбука старе, воно щосили намагатиметься виконувати поставлені завдання. Це неминуче підвищить температуру пристрою. Процесор старанно працюватиме, щоб не відставати, а також використовуватиметься багато енергії від батареї. На даний момент немає жодних хитрощів, щоб обійти проблему. Єдиний вихід – новий ноутбук.
https://apostrophe.ua/ua/article/lime/understand/2023-06-22/peregrevaetsya-noutbuk-v-chem-prichina-i-kak-reshit-problemu-v-domashnih-usloviyah/52718