На дахах пасуться кури, а гуси плавають на городах: на Миколаївщині відступає вода, а люди жахаються від наслідків

На крышах пасутся куры, а гуси плавают на огородах: в Николаевской области отступает вода, а люди ужасаются от последствий

На три метра впав рівень води в річці Інгулець. На Миколаївщині місцеві повертаються у свої будинки, звідки пішла вода, але бояться вмикати електрику через затоплені проводки і остерігаються боєприпасів, які хвилями могло занести на подвірʼя. Кілька селищ досі лишаються заблокованими від великого суходолу, дістатися туди можна лише пішки, йдеться в ТСН.

Трава на дротах, дорожні знаки у воді і зруйнована понтонная переправа — такі наслідки підняття річки Інгулець. Вода почала відходити від осель мешканців Снігурівки лише напередодні. Пані Марія прибирає подвірʼя від бруду та сміття, які нанесла велика вода. Її город вкритий пучками із сіном та очеретом. В гаражі та погребі досі вода, сарай та стіни будинку потроху висихають. Меблі подружжя пенсіонерів винесли на сонце, аби просушити. Складені дрова ще кілька днів тому плавали по подвірʼю.

Разом з вівчаркою Діком ночують у родичів вулицею вище. У місті вже підключили електрику, але через затоплену проводку світло в будинку не вмикають. Не виходять і на город, бо бояться мін та боєприпасів, яких могло сюди занести з водою. “Все вище паркану було, все несло водою”, — розповідає жінка.

Пенсіонери зривають ламінат з підлоги, аби бетон хоча б трохи просохнув, задля цього доводиться відкривати усі вікна.

Подружжя пенсіонерів мають надію, що будинок після великої повені відновлять. Радіють тому, що лишилися живими після великого потопу і після російської окупації.

Нині в річці Інгулець після підриву росіянами Каховськоі ГЕС рівень води впав на три метри. Велика вода вже відступила від майже трьох сотень будинків громади. “Намагаємось забезпечити снігурівчан і питною і технічною водою. Зараз працюють міжнародні організації, які з нашою громадою фіксують прізвища мешканців, які постраждали, щоб видати їм разову грошову допомогу — 6 тис 600 грн — це перша допомога, яку надаватимуть міжнародні донори. Я сподіваюсь такої допомоги і від них і від держави буде достатньо, щоб людям перекрити ті збитки, які вони отримали внаслідок повені”, — каже керівник військової адміністрації Снігурівської територіальної громади Іван Кухта.

Тіла двох загиблих внаслідок підтоплення на Миколаївщині знайдені у їхніх власних домівках. Сполучення із затопленими селами місцева влада намагається відновити.

Селище Іванко-Кепине донедавна було з усіх сторін заблоковане водою, продукти та питну воду людям доправляли човнами, а тепер возять автівками. Тим, в кого будинки затопило повністю, дають сухий одяг.

Ігор сушить одяг на вулиці. Велика вода затопила його будинок на метр, знищила садок та зруйнувала погріб. Воду в колодязі треба відкачувати. На стінах будинку зʼявилась цвіль. Єдине приміщення, куди не дісталась вода на подвірʼї  Ігоря — голубник. З птахами наразі і оселився чоловік,  поки не просохне будинок.

Біля покинутих затоплених будинків та на дахах сараїв пасуться кури, а гуси бовтаються у воді просто на городах. Селище після великого підтоплення внаслідок підриву Каховської ГЕС перетворюється на пустку.

https://tsn.ua/exclusive/na-dahah-pasutsya-kuri-a-gusi-plavayut-na-gorodah-na-mikolayivschini-vidstupaye-voda-a-lyudi-zhahayutsya-vid-naslidkiv-2351683.html

 

 

Джерело

Новини Запоріжжя