Країна доносів: як окупований Мелітополь іде по стопах путінської Росії

Страна доносов: как оккупированный Мелитополь идет по стопам путинской России

Фото з відкритих джерел

Після російської окупації Мелітопольщини доносительство знову стало розглядатися як моральний обов'язок свідомого громадянина. Детальніше — у рубриці "Точка зору". 

Відродження радянської традиції вийшло на настільки серйозний рівень, що сексотам навіть пропонують грошові винагороди за їхню "роботу". І тому через понад два з половиною роки доносительство в окупованому місті, на жаль, нікуди не поділося. 

Стукають усі 

Стукацтво загарбники принесли на тимчасово підконтрольні їм українські території з путінської Росії, де воно процвітає не перший рік. Але після початку повномасштабної війни проти України доносительство проникло буквально в усі сфери життя росіян. Стукають усі і на всіх: батьки на дітей, вчителі на школярів, дружини на чоловіків. 

Примітно, що є навіть застосунок "Мой донос", який з'явився в Росії на початку 2023-го року. Автор створив його заради жарту, але вже до серпня отримав через нього 5 тисяч доносів. Зараз цей застосунок видалено з Google Play, але стукати один на одного громадяни РФ не перестали. 

Гучна справа

У Росії давно увійшло в норму те, що звичайний донос, не підкріплений доказами, стає основою для реальних кримінальних справ. Так, найжорстокіший вирок за фейки про армію РФ у непублічній розмові, а саме 5,5 років колонії, отримала педіатр Наталія Буянова. Уся ця справа будується на свідченнях однієї вельми сумнівної особи. Але "найгуманнішому суду у світі" цього було достатньо.

Потерпіла у справі — Анастасія Акіньшина, яка була одружена з учасником "СВО", який загинув 2023 року на фронті. Через кілька місяців жінка з дитиною ліквідованого окупанта прийшла на прийом до Буянової, де та їй нібито сказала: "Ну, милочко, що ж Ви хочете, Ваш чоловік був законною метою України".

І начебто можна було б і повірити в ображені почуття Анастасії, але, як виявилося, вона давно не підтримувала теплих стосунків із колишнім чоловіком, до того ж неодноразово судилася з ним, навіть намагалася виселити його з квартири. Після оприлюднення цих фактів ця історія здається ще більш каламутною. 

Сексоти місцевого розливу 

Масове стукацтво в Мелітополі зародилося ще в перші місяці окупації. Уже тоді за передачу інформації про те, що сусід дивиться українське ТБ, загарбники платили 1000 рублів. Найщедріші подарунки обіцяли старшим по домівках, які пішли на співпрацю з ворогом і здавали адреси порожніх квартир. За 50 адрес давали премію — одну чужу квартиру. 

У 2023 році розцінки на доноси зросли — після 10 інформувань на місяць "агент" міг отримати бонус: від 5 до 20 тисяч рублів, залежно від цінності даних. 

Процвітає стукацтво в окупованому місті й зараз. Доходить до такого, що місцеві жителі пишуть доноси в комендатуру на тих, хто самостійно утилізує сміття. 

Але сексотами стали не тільки прості смертні, промишляють доносами і представники окупаційної влади. Рекордсмени в цій справі — головний пропагандист регіону Володимир Рогов і псевдо-губернатор Запорізької області Є.Балицький. 

Джерело

Новини Запоріжжя