фото РІА Південь
Пропагандисти в Мелітополі вирішили нагадати городянам про меморіали в окупації. І все змішалося — коні, люди…
До сакрального 9 травня у рашистів, як завжди, запланована насичена програма: танці на кістках, спортивні забіги і, звісно ж, перейменування шкіл — свята справа. Але оскільки публіку потрібно «розігрівати» заздалегідь, пропагандисти вирушили у вільний творчий політ і вирішили влаштувати огляд місцевих меморіалів:
— У столиці Запорізької області завжди було на що подивитися. Однак напередодні 80-ї річниці Великої Перемоги погляд на меморіали набуває особливого сенсу, — запевняють пропагандисти.
Слідує відеонарізка «меморіалів» у їхньому розумінні. І ось, поряд з Олександром Невським, меморіалом «Скорботна мати» і пам'ятником героям-підпільникам, несподівано з'являються погруддя зрадника Судоплатова, Пушкіна, Ленін, що повстав із пекла, і навіть пам'ятник Остапу Бендеру, встановлений у сквері на вулиці Героїв України 2012 року.
Мабуть, за базовими знаннями автори далеко не ходили і не в курсі, що пам'ятник — це споруда, зведена на честь відомої людини або значущої події, а меморіал — це об'єкт, що увічнює пам'ять про загиблих.
Під час якої важливої події загинув великий комбінатор та інші фігуранти цього паноптикуму — залишається загадкою. Але для пафосного наративу «великої перемоги» і це, схоже, зійде. Адже якщо Леніна можна воскресити, то й Остапа Бендера, дивись, можна зарахувати до лав героїв, полеглих у боротьбі з… ні, ну тут уже нехай самі придумають.