Живучі й агресивні: чи змінять війська КНДР хід війни? — що вони роблять в окупованому Мелітополі — військовий експерт

Живучие и агрессивные: изменят ли войска КНДР ход войны? - что они делают в оккупированном  Мелитополе - военный эксперт

колаж РІА-Південь

Росія активно шукає союзників серед світових диктатур. Окупанти залучають північнокорейських військових на фронті під Мелітополем.

У понеділок, 14 жовтня, Володимир Зеленський повідомив про фактичний вступ Північної Кореї у війну проти України на боці Росії. Тижнем раніше міністр оборони Південної Кореї Кім Йон Хен повідомляв, що КНДР могла направити своїх військових на окуповані Росією українські території.

"У нас сегодня связь на целый день вырубили. Целый день грохот. Какая-то стрельба", — сообщает РИА-Пивдень житель одного из сел под Мелитополем.

Про те, як залучення північнокорейських військових до війни Росії проти України вплине на фронт розбиралися військові експерти.

Славляться своєю агресивністю і живучістю

Можливе залучення КНДР до війни Росії проти України в ефірі «Настоящего Времени» прокоментував кореєзнавець, декан Міжнародного коледжу менеджменту в Сіднеї Леонід Петров.

На думку кореєведа, північнокорейська армія навряд чи зможе бути помічником Росії на фронті, по-перше, через мовний бар'єр.

«Природно, до кожного військовослужбовця не приведеш перекладача. Є ризик того, що північнокорейські громадяни можуть загубитися в процесі переміщення з Далекого Сходу до західних рубежів Російської Федерації. Як вони себе поведуть на лінії фронту, ми також не уявляємо», — каже він.

Леонід Петров зазначив, що військовослужбовці КНДР славляться своєю агресивністю, живучістю і винахідливістю.

«Північнокорейські військовослужбовці можуть битися голими руками. Ну, природно, у них є танки і гармати, але, як правило, вони націлені проти Південної Кореї. Артилерійські групи, які зосереджені в районі демілітаризованої зони, відрізняються своєю ідеологічною підготовленістю. Але в плані технічного спорядження, чи то паливно-мастильні матеріали, набої або просто бойове спорядження, північнокорейцям доводиться дуже складно через те, що країна є однією з найбідніших у Східній Азії, — пояснює він. — Є відомі історії, коли перебіжчики з Північної Кореї, які намагалися дістатися до Південної, перебували в дуже поганому фізичному стані. Вони погано харчуються, п'ють забруднену воду».

Петров припускає, що, виходячи з цього, солдати, які раніше не мали змоги покинути свою країну, ніколи не чули і не могли знати про те, що відбувається за її межами, опинившись за межами Північної Кореї, можуть спробувати шукати притулок.

— Люди тікають від репресивного режиму Кім Чен Ина, опинившись на лінії фронту, для них не буде великою проблемою покинути окоп і здатися або просто загубитися в тих місцях без дислокації, — каже він.

Наскільки серйозною є загроза від корейських військових також пояснив військовий експерт Сергій Грабський. Військовий експерт не сумнівається, що громадяни Корейської Народної Демократичної Республіки перебувають у зоні бойових дій, але «в якості обслуговуючого персоналу та персоналу, що вивчає ефективність застосування ракет, які використовує Російська Федерація проти України».

«Північна Корея ніколи не проґавить момент протестувати ефективність своєї зброї в реальних бойових діях, що вони, власне, і роблять на тимчасово окупованій території України, можливо, у прикордонних з Україною районах. Але вони не беруть участь у безпосередніх бойових діях на боці російської армії», — каже він.

Грабський зауважив, що Росія і до того залучала іноземних найманців на поле бою, зокрема вихідців з Африканських країн, сирійців тощо.

— Тому для Курської, Запорізької областей це не має абсолютно ніякого значення, і це не надто вплине на ситуацію, — переконаний аналітик.

Що зупиняє КНДР

Основним стримувальним фактором для Північної Кореї є Південна Корея. У сьогоднішніх умовах розглядати відправку кудись значного контингенту військ КНДР — це фактично неможливо. Адже для того, щоб відправити приміром 100 тисяч військ, потрібно буде розгорнути відповідну командну структуру, забезпечення логістики. КНДР не має досвіду створення подібних угруповань на відстані. До того ж Північна Корея не може діяти самостійними частинами на окремих ділянках фронту.

— Відправляти добровольців для будь-якої диктатури притаманне, ми маємо безліч прикладів, починаючи з громадянської війни в Іспанії, коли Радянський Союз відправляв туди так званих своїх добровольців, а диктаторські режими Гітлера і Муссоліні своїх, — зазначив Грабський.

Росія не визнає нападу України на її території, зокрема на Курську область, тому немає юридичних підстав для залучення добровольців з інших країн. Наразі корейські військові присутні на території України для допомоги військами Росії з північнокорейським озброєнням та здобуття бойового досвіду, але визначальним фактором у війні вони не стануть.

Нагадаємо, раніше на Мелітопольському напрямку лави російської армії поповнили громадянами Ірану. Також на фронті під Мелітополем були помічені в різний час і громадяни Білорусі, і Китаю, і Куби, і Непалу, також повідомляли про деяких маргіналів із Бразилії, Аргентини та Чехії.

Джерело

Новини Запоріжжя