Яку допомогу можуть отримати мелітопольці, які виїжджають з окупації гуманітарним коридором

Какую помощь могут получить мелитопольцы, выезжающие из оккупации по гуманитарному коридору

Після того, як закрився гуманітарний коридор Колотилівка-Покровка, мелітопольцям стало набагато складніше виїхати з окупації.

Тепер це можна зробити лише через територію Білорусі на КПП "Мокрани-Доманово".

Проте, не всім це шлях прийнятний. Щоб виїхати маршрутом через Росію та Білорусь потрібно мати російські документи: внутрішній та закордонний паспорт, адже при перетині кордону "РФ — Білорусь", російські прикордонники можуть не випустити громадян, які отримали тільки внутрішній російський паспорт і не отримали закордонний.

Для перетину кордону та в'їзду на підконтрольну територію України люди мають показати наявні документи українського зразка. Це можуть бути і свідоцтва про народження (для молоді, яка не встигла отримати паспорт), прострочені паспорти, закордонні паспорти, посвідчення водія, ксерокопії втрачених документів (бажано з фотографією).

З боку української держави біженцям обіцяють усіляку підтримку та матеріальну допомогу.

Як повідомляє Мінінтеграція, після перетину кордону мелітопольців зустрінуть представники місцевої влади, соціальних та екстрених служб та волонтери. Добровольці надають допомогу з пересуванням літнім та маломобільним людям. Крім того, волонтери безкоштовно відвозять людей до Ковельа і, за необхідності, допомагають придбати залізничні квитки до інших регіонів України.

Усім забезпечується можливість залишитися на безкоштовну ночівлю з харчуванням.

Також проводиться реєстрація на отримання грошової допомоги у розмірі 10 800 гривень від міжнародної організації та надається допомога у пошуку безкоштовного тимчасового житла, працевлаштування тощо.

Однією з організацій, які допомагають українцям, які виїжджають з ТОТ, є Helping to Leave. Зв'язатися з представниками МВ можна зателефонувавши до кол-центру +380 (93) 177 6458 або написавши в Telegram-бот @helpingtoleave_bot.

У разі виникнення запитань можна зателефонувати за гарячою лінією Мінреінтеграції 15-48 або написати до месенджерів WhatsApp/Telegram/Viber за номером: (096) 078-84-33. Також можна звернутися до профільного спеціаліста Мінреінтеграції Наталі Ємець за номером: (050) 562-03-13.

Джерело

Новини Запоріжжя