Як у Сирії та Афганістані: які сценарії може реалізувати Трам щодо мирних переговорів? Чий буде Мелітополь?

Как в Сирии и Афганистане: какие сценарии может реализовать Трам по мирным переговорам? Чей будет Мелитополь?

Фото з відкритого джерела

Весь світ завмер в очікуванні, ніхто не знає напевно, чи погодиться новообраний президент США Дональд Трамп на умови російського диктатора Володимира Путіна, які передбачають відмову від чотирьох областей (зокрема Мелітополя) і Криму.

На думку політолога, наукового співробітника Карлового університету (м. Прага) Олександра Морозовтака, піти на умови Путіна означатиме капітуляцію США. Про те, які сценарії може дійсно реалізувати Трамп, він розповів в ефірі Radio NV.

— Неможливо собі уявити, що Трамп прийме умови Путіна, — вважає політолог. Існують якісь апокаліптичні очікування щодо Трампа, але вони засновані просто на страхах. У реальності, якщо Трамп приймає такі умови, то він де-факто підписує зовсім не концепцію, що Америка стає знову великою. А робить ганебний крок до капітуляції, що матиме наслідки для нього ж у всіх інших напрямках його власної політики. Тому цей варіант взагалі неможливо розглядати.

На думку Морозовтака можна розглядати три реалістичні сценарії щодо дій Трампа:

Перший сценарій

Трамп робить крок, телефонує Путіну, Путін усе це йому викладає, після чого Трамп просто кладе слухавку і нічого далі не відбувається. При цьому триватиме фінансова допомога Україні на військові потреби, як вона приблизно йшла за часів [Джо] Байдена. При цьому Трамп почне займатися зовсім іншими справами, а це буде просто голосуватися в Конгресі і гроші будуть виділятися.

Другий сценарій

Трамп і його люди, як багато хто каже, [підуть] приблизно за сценарієм [колишнього держсекретаря Майка] Помпео. Вони почнуть думати і діяти в напрямку посилення тиску на Кремль. Тобто буде така стратегія, що ні, ми хочемо домогтися миру, тому збираємося тиснути.

Третій сценарій

І третій сценарій існує, за якого адміністрація Трампа щодо цієї війни і Росії починає конструювати якийсь новий міжнародний альянс для того, щоб завершити цю війну. Це був би інший альянс, ніж той, який конструював Байден і його адміністрація. Але для цього Трампу треба буде приїхати до Європи, якось говорити заново зі Швецією, з Польщею, з Німеччиною, і, можливо, з Китаєм. Але це складний сценарій.

Чи можлива капітуляція США, як у Сирії та Афганістані?

— Усі три сценарії приблизно такого роду, — вважає політолог. — Уявити собі ситуацію, за якої Сполучені Штати Америки, як багато хто очікує, ухвалять рішення просто вийти із ситуації, як це було в якийсь момент з Афганістаном або Сирією… Зараз, у всякому разі, на мій погляд, це неможливо собі уявити. Тому що це буде крок, який би означав поразку американської політики незалежно від того, яка адміністрація перебуває в Білому домі. Тобто це визнання власної поразки перед обличчям очевидної диктатури.

КНДР-Іран-Росія

З точки зору Трампа, на думку Олександра Морозовтака, у республіканців є один дуже важливий факт. Річ у тім, що Путін не просто веде війну зараз в Україні, а він конструює кривавий альянс: КНДР-Іран-Росія (щодо цього є консенсус у Сполучених Штатах, в американській політиці). Можливо, можна поборотися за Китай, по-різному деякі на це дивляться, кажуть, що Китай ще не всередині цього альянсу, можливо, ще він поза ним. Але, тим не менш, достатньо того, що формується альянс КНДР-Росія-Іран.

— Безсумнівно, що для республіканців це неприйнятно. І, у всякому разі, руйнування такого альянсу буде стратегічною метою для Вашингтона. А альянс цей формується і використовується Кремлем з метою війни, підтримки військової активності в Україні. Тож тут така ситуація. І ні, республіканці в жодному разі перед обличчям такої осі не відступлять, — підсумував експерт.

Нагадаємо, раніше Путін, виступаючи в МЗС РФ, також заявив, що для завершення бойових дій українські війська повинні повністю вивести свої війська зтериторій Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей у межах адміністративних кордонів. Крім того, за словами Путіна, Україна має повідомити про відмову від вступу до НАТО.

Україна та її міжнародні партнери відкидають російські вимоги, вважаючи їх нелегітимними і такими, що порушують суверенітет і територіальну цілісність України.

Джерело

Новини Запоріжжя