Ілюстративне фото
Від давніх часів до сьогодення люди шукають рецепт вічної молодості. Сучасні науковці активно досліджують генетичні, харчові та екологічні фактори, сподіваючись розкрити секрети довголіття. Серед них і доктор Девід Сінклер – легенда у світі генетики, відомий своїми дослідженнями того, чому ми старіємо і як можна сповільнити цей процес. Він викладає біологію старіння та трансляційну медицину в Гарвардській медичній школі від 1999 року, тож, безумовно, знає все про старіння.
55-річний австралійський академік виявив, що ви можете дізнатися, скільки "пального залишилося у вашому баку", просто спостерігаючи за своїми нігтями, пише LADbible.
"Швидкість зростання нігтів – це дійсно хороший показник того, наскільки ви старієте або не старієте, – сказав доктор Сінклер нещодавно під час одного з епізодів свого подкасту Lifespan. – Щоразу, коли мені доводиться стригти нігті, я думаю: "Як давно я їх стриг?".
Він пояснив, що здоров'я нігтів може багато розповісти про швидкість, з якою організм генерує нові, здорові клітини – і чим швидше це відбувається, тим краще.
За словами доктора Сінклера, швидка зміна клітин означає, що ви маєте молодший біологічний вік, оскільки в міру дорослішання цей процес сповільнюється.
"Все це народилося з дослідження 1979 року, в якому вони приклеювали ці маленькі вимірювальні стрічки на нігті людей і вимірювали їх протягом багатьох років", – каже експерт.
Дослідження показало, що щотижнева швидкість зростання нігтів зменшувалася приблизно на 0,5% щороку після того, як учасникам виповнювалося 30 років.
"І насправді спостерігаючи за тисячами людей, ми тепер точно знаємо, що швидкість зростання нігтів зменшується приблизно на пів відсотка на рік, – поділився експерт. – Якщо виміряти цей показник, то це дійсно хороший індикатор того, скільки вам років біологічно".
Власне, наука припускає, що якщо ваші нігті все ще ростуть швидко порівняно з іншими людьми вашого віку, ви, ймовірно, старієте повільніше, ніж вони.
За словами докторки Мішель Генрі, засновниці клініки шкірної та естетичної хірургії Мангеттена, з віком організм виробляє менше кератину, через що нігті стають крихкішими. Раніше вона розповіла про це в інтерв'ю Huff Post: "З віком наш організм починає виробляти менше природних білків, які містяться в нігтях, що може призвести до того, що вони стають ламкішими, сухішими і схильнішими до ламання. Ці кератинові білки також містяться у волосяних фолікулах, тому з віком ми можемо спостерігати зміну текстури волосся".
https://tsn.ua/zdorovya/yak-nigti-pokazuyut-skilki-vi-prozhivete-vidpovid-genetika-2770758.html