Експерт назвав ключовий фактор для повернення Мелітополя, Криму та Донбасу

Эксперт назвал ключевой фактор для возвращения Мелитополя, Крыма и Донбасса

колаж УНІАН, скріншот, фейсбук 47-ї ОМБр

Україна має посилити свої військові ресурси, орієнтуючись на досвід Азербайджану, щоб звільнити тимчасово окуповані території, зокрема Мелітополь.

Про це заявив військовий експерт Владислав Селезньов в ефірі «Київ24». Фактор військових ресурсів — основа успіху Селезньов підкреслив, що наразі Україна не має достатніх можливостей для проведення масштабних наступальних операцій, таких як звільнення Криму або Донбасу.

— Чи маємо ми зараз реальну можливість атакувати російські сили і засоби, наприклад, на півдні Херсонської області, щоб пройти 80 км до кримського перешийка? На жаль, ні. Нам варто взяти за приклад досвід Азербайджану, який довгі роки посилював свою армію та оборонно-промисловий комплекс. Це дозволило їм успішно провести дві визвольні операції і повернути свої території, — вважає Селезньов.

За словами експерта, Україні необхідно зосередитися на посиленні армії, збільшенні запасів зброї та підготовці особового складу.

— Для звільнення Криму і Донбасу потрібні «зуби» — потужне озброєння, боєприпаси і вишколені бійці. Тільки так можна реалізувати цю місію, — підсумував Селезньов.

Експерт упевнений, що підготовка до звільнення окупованих територій потребує часу та значних зусиль. Досвід Азербайджану показує, що нарощування військового потенціалу та проведення системної роботи можуть стати ключем до відновлення територіальної цілісності України. Україна продовжує посилювати свої позиції, сподіваючись, що в майбутньому це дасть змогу реалізувати довгоочікувані визвольні операції.

Раніше, президент України Володимир Зеленський неодноразово заявляв, що звільнення Криму і Донбасу залишається стратегічною метою. У нещодавній розмові з читачами французького видання Le Parisien Зеленський зазначив, що наразі Україна не має у своєму розпорядженні достатньої військової могутності для повернення окупованих територій, але також не розглядає можливість їхньої «тимчасової здачі».

— Зараз у нас немає сил відвоювати тимчасово окупований Крим і частину сходу. Але ми й не можемо віддати ці території. Є дипломатичний шлях, який потребує сильної підтримки наших союзників для тиску на Путіна.

Нагадаємо, доля окупованого Мелітополя: переговори з Росією можуть змінити карту війни вже у 2025 році.

Джерело

Новини Запоріжжя