Дорога складна, у людей немає грошей: як виїхати з окупованого Мелітополя і на яку допомогу можна розраховувати

Дорога сложная, у людей нет денег: как выехать из оккупировнного Мелитополя и на какую помощь можно рассчитывать

Ірина Верещук закликала українців на окупованих територіях шукати будь-яку можливість повернутися на підконтрольні нашій державі території. Якщо це означає взяти російський паспорт, закликала брати і виїжджати.

Наразі існує кілька шляхів, якими можна скористатися, щоб із тимчасово окупованих територій повернутися на підконтрольні Уряду України. Про це віцепрем'єр-міністр Ірина Верещук розповіла в інтерв'ю 24 каналу.

Один зі шляхів через територію Росії — через перехід Колотилівка — Покровка на українсько-російському кордоні. Крім того, можна виїхати через Росію, Білорусь — через пункт пропуску Мокрани — Доманове на українсько-білоруському кордоні. Також через Грузію, тимчасово окупований український Крим, але ці шляхи йдуть через територію Росії.

Віцепрем'єрка нагадала, що на таких пунктах працюють волонтерські групи, які надають всебічну допомогу людям, особливо людям похилого віку та маломобільним. Держава зі свого боку співпрацює з ними і також надає допомогу.

— Тут на наших людей чекає підтримка: представники ОВА, хаби, їжа, медикаменти, допомога. На них чекає виплата грошової допомоги на пероні в тих областях, куди вони прибувають евакопоїздами, а також безплатний квиток до тієї частини України, яку вони для себе обрали, — зазначила Ірина Верещук.

Чиновниця закликала українців на ТОТ шукати будь-яку можливість повернутися на підконтрольні нашій державі території, навіть якщо для цього треба взяти російський паспорт.

— Ніхто не вважає людей злочинцями тільки тому, що вони перебували на ТОТ і взяли російський паспорт. Якщо вони не почали справді колаборувати. Але це вже будуть перевіряти наші спецслужби, — повідомила віцепрем'єрка.

Кількість мелітопольців, які виїжджають з окупованих територій значно зменшилася. Це пов'язано насамперед зі складністю дороги, крім того, це дорого, у людей просто немає грошей.

— Якщо для того, щоб виїхати, потрібно взяти російський паспорт, його треба брати і виїжджати. Я знаю, що дуже важко без російського паспорта пересуватися тимчасово окупованою територією, а потім і російською, — заявила Верещук.

За словами міністра, не всі люди в змозі подужати складну дорогу. Вони не можуть перетнути кордон Колотилівка — Покровка, бо там треба йти пішки. Хоча є випадки, коли і в 98 років, і в 94 роки, і жінки, і чоловіки йдуть пішки, аби тільки не перебувати в окупації під чоботом ворога. Сьогодні потрібно зробити все, щоб бути в безпеці та недосяжності для ворога. Жодна квартира і майно не може йти в абсолютне порівняння з тим, що людина може втратити, а це — життя, здоров'я і свою свободу.

Нагадаємо, глава ГУР України Кирило Буданов вважає, що немає іншого виходу, як повернути окуповані території, "інакше воєнний стан триватиме вічно".

Джерело

Новини Запоріжжя