Чим нас отруюють — мешканці Мелітополя скаржаться на продукцію молокозаводу

Чем нас травят - жители Мелитополя жалуются на продукцию молокозавода

Скріншот РІА Південь. "Віджатий" мелітопольський молокозавод

Не проходить і дня в окупованому Мелітополі, щоб місцеві жителі не скаржилися на якість наданих послуг та товарів, що продаються.

На жаль, але росіяни принесли разом із собою і свою «знамениту російську якість».

Одна піна

В одному з мелітопольських ТГ-каналів місцева мешканка розмістила пост, поскаржившись на якість молока, яке виготовляється на молокозаводі.

«Отзыв не анонимно о молоке Мелитопольского молокозавода. Вопрос: чем нас травят? Я впервые такое вижу. Блинов решила сделать. Это ужас какой-то – одна пена. Молоко Олком», – каже автор поста.

МолокоСкріншот з ТГ-каналу. Неякісне молоко

У коментарях до цього посту місцеві жителі поділилися своїм досвідом використання молока місцевого молокозаводу для харчування.

«Неоднократно привозили в кофейню молоко, которое просто невозможно было взбить. Вместо пенки получались пузыри, которые лопались и исчезали как живые. Ощущение будто молоко разведено водой».

«Ну за молоко промолчу, но кефир, йогурт совсем не тот, что было раньше, отвратительные. Кефир жидкий как молоко, хоть и жирность большая, йогурт со слизью. Отказались, правда масло на отлично».

Крім цього, суперечка виникла ще й довкола того, що низька якість молока може бути пов'язана з тим, що в регіоні не вистачає молочних ферм, а також деякі молокозаводи простоюють без роботи. Наприклад, один із коментаторів стверджував, що не працює молокозавод у Дніпрорудному.

Нічого дивного

У тому, що молоко, яке виробляється на мелітопольському молокозаводі, може бути не найвищої якості, немає нічого дивного.

 До приходу окупантів заводом володів Роман Романов. Випускав він продукцію під відомою маркою "Молочна ріка". Проте потім завод відібрали, у жовтні 2022-го переоформили на підставних осіб, а у лютому 2023-го року прозвітували про «модернізацію заводу». Іншими словами, «віджали» у законного власника, переоформили за російськими законами та почали працювати.

“Кто там сейчас управляет – не знаю. Сначала были какие-то ребята, которые приезжали в масках и общались, не снимая их. Я даже не копал, кто именно захватил. Это было по распоряжению Балицкого”, — розповідав Романов.

Але виготовляти якісні продукти, які були на українському заводі, у «прихватизаторів» не вийшло. Молоко «синє», масло теж низької якості. Втім, як і вся «молочка» у РФ. Українці стикалися із цим після окупації Криму, коли з полиць зникли українські молочні бренди.

На заводі хаос і безладдя, робочих рук не вистачає. Дійшло до того, що у якості робітників зганяли безробітних з так званого Центру зайнятості. Про це нашій редакції розповідало джерело з окупації, а згодом підтвердили і пропагандисти, випустивши відповідний сюжет.

Слід додати ще кілька деталей, які стосуються оплати праці. По-перше, вона низька. Пропагандисти трубять про те, що середня зп у Мелітополі в районі 34-39 тисяч рублів, що є неправдою. Однак, навіть у цьому випадку зарплата у кваліфікованого майстра на молокозаводі нижча за середню по місту – в районі 25 тисяч рублів. Про це розповіли джерела з Мелітополя.

Друга деталь – навіть таку невисоку зарплату примудряються затримувати. І затримка може тривати 2 місяці.

Враховуючи все це, яку якість можна очікувати? Робітників не вистачає. Ті, хто є, працюють за копійки, які нестабільно сплачують.

Джерело

Новини Запоріжжя