Чи вистачить Росії ресурсів для масштабного наступу на Мелітопольському напрямку?

Хватит ли России ресурсов для масштабного наступления на Мелитопольском направлении?

фото з відкритих джерел

Російська армія продовжує намагатися посилювати тиск на Мелітопольському напрямку, перекидаючи резерви з тимчасово окупованого Криму.

Однак, за словами військовослужбовця ЗСУ та політолога Кирила Сазонова, ресурсів для одночасного наступу по всій лінії фронту в окупантів явно недостатньо.

Перекидання резервів: усі сили на Запорізький напрямок

Сазонов в ефірі телеканалу FREEДОМ зазначив, що російська армія, незважаючи на виснажливі бої, намагається утримувати ініціативу. Для посилення наступальних дій у районі Мелітополя ворог стягує резерви з Криму.

«Ми бачимо, що з Росії все, що можна, відправляють на Курахівський напрямок і в Курську область. Решта напрямків тримаються за рахунок наявних резервів. У Запоріжжі для штурмів перекидають усе, що можуть, із Криму. Але ресурсів на масштабний наступ у них не вистачає. Противник виснажений», — зазначив Сазонов.

Проблеми з особовим складом і технікою

Експерт звертає увагу на серйозний кадровий дефіцит в армії РФ. За його словами, росіяни мобілізують приблизно 21 тисячу осіб на місяць (включно з мобілізованими і контрактниками), проте втрати за листопад склали 45 тисяч осіб.

«У них уже техніку беруть на кіностудії «Мосфільм». Не вистачає всього — людей, боєприпасів, бронетехніки. Через це вони змушені зосереджуватися на окремих напрямках, послаблюючи тиск на інших ділянках», — підкреслив Сазонов.

Моральний і фізичний знос сторін

Незважаючи на очевидні проблеми у російської армії, Україна також зазнає значних втрат. На думку Сазонова, це природний результат виснажливої війни.

«Ми їх серйозно вимотали, завдали колосальних втрат. Але й українська армія також стикається з дефіцитом ресурсів і людських сил. Тому на окремих ділянках фронту Росія може намагатися просуватися. Але її можливості вкрай обмежені», — пояснив він.

Нагадаємо, Мелітополь залишається ключовим пунктом для обох сторін: Для України: звільнення Мелітополя відкриє дорогу до Азовського узбережжя і Криму, порушивши логістичні ланцюжки РФ. Для Росії: утримання міста критично важливе для збереження контролю над сухопутним коридором до Криму.

Від автора

Росія продовжує намагатися утримувати ініціативу, але її ресурси для масштабного наступу вичерпуються. Окупанти змушені змінювати пріоритети, послаблюючи тиск на одних напрямках заради посилення інших. При цьому, незважаючи на високу вартість перемог, українська армія зберігає здатність виснажувати ворога і завдавати йому суттєвих втрат. Результат боїв за Мелітопольський напрямок багато в чому залежатиме від того, хто краще зможе відновити свої сили в умовах затяжного конфлікту.

Нагадаємо, раніше військовий експерт Євген Дикий також підтвердив, що Запоріжжя готується до оборони: навколо міста будуються фортифікаційні споруди. Він підкреслив, що противник зосередився в районі Оріхового, який є ключовою точкою на шляху до обласного центру Запоріжжя.

Джерело

Новини Запоріжжя