Ілюстративне фото
Якщо з часом в унітазі з'явилися плями іржі, вапняний наліт та камені, не варто засмучуватися і йти купувати хімію, яка може негативно вплинути на ваше здоров'я.
Щоб уникнути неприємних сюрпризів, унітаз, як і ванну та раковину, потрібно регулярно мити. Тоді забруднення просто не встигнуть в'їстися в поверхню і ви зможете набагато легше їх позбутися. Існують дві хитрощі, про які мало хто знає. Вони допоможуть вам в очищенні унітазу від бруду та неприємного запаху. До того ж, ці народні засоби легкодоступні і часто є в кожному домі.
Борна кислота
Вона продається в аптеці в рідкому чи порошкоподібному стані. Якщо ви придбали рідину, її просто заливають в унітаз на всю ніч або хоча б на 10 годин. Щоб відмити унітаз від іржі, цього буде більш ніж достатньо.
Якщо ви купили борну кислоту як порошок, тоді її спочатку треба розчинити в теплій воді і лише потім залити всередину унітазу.
Щоб ефект був ще сильнішим, варто додати трохи лимонної кислоти (і в першому, і в другому разі). Тоді забруднення ще краще очистяться, а запах стане приємним. Вранці вам залишиться лише ретельно протерти унітаз за допомогою йоржика.
Сіль
Якщо ви живете в будинку, а не у квартирі, можете зіткнутися з іще однією неприємною проблемою — старими трубами. Від них йде жахливий сморід каналізації. Щоб позбутися його, візьміть звичайну сіль. Однієї склянки вистачить, щоб вона поглинула зайву вологу, відкладення і прибрала неприємний запах. За потреби таке очищення від нальоту можна проводити раз на тиждень.
Що потрібно робити? Одну склянку солі розчинити в киплячому окропі і залити до унітазу. Залишити лише на 15 хвилин, а потім злити воду. До речі, сіль також допомагає прибрати забруднення, як-от жир і відкладення заоишків їжі в трубах на кухні.
Однак тут варто пам'ятати одне важливе правило — окріп не можна заливати у фарфорові чи фаянсові вироби. Через гарячу воду вони можуть пошкодитися.
https://tsn.ua/tsikavinki/borna-kislota-i-sil-nezvichni-zasobi-dlya-chischennya-unitazu-pro-yaki-malo-hto-znaye-2247403.html