Американський генерал розповів про майбутнє окупованого Мелітополя після переговорів

Американский генерал рассказал о будущем оккупированного Мелитополя после переговоров

фото з відкритих джерел

Бен Ходжес, генерал-лейтенант армії США у відставці та старший радник фонду Human Rights First, в інтерв'ю висловив свою позицію щодо долі окупованих територій України, включно з Мелітополем.

США мають підтримати перемогу України

За словами Ходжеса, найкращий спосіб завершення війни — це однозначна перемога України. Генерал вважає, що американський президент має відкрито заявити:

«В інтересах США, щоб Україна перемогла, а Росія повернулася до кордонів 1991 року. Ми зобов'язані зробити все необхідне для цього. Трамп міг би сказати: «Дивіться, Росія не збирається використовувати ядерну зброю, ми не віримо, що вони збираються використовувати ядерну зброю. Ми збираємося допомогти Україні перемогти Росію». Це був би найкращий сценарій, який мав би відбутися минулого року, але ми не змогли взяти на себе це зобов'язання. Але ще не пізно взяти його на себе. Звичайно, Росія не безпорадна і не дурна. Та й Україні є що поліпшити. Я не бачу хорошого результату для України, якщо Росії буде дозволено зберегти частину української території. Або якщо Україна не буде членом НАТО чи в Україні не буде сильної присутності США.».

Такий крок, на думку Годжеса, дав би потужний сигнал світовій спільноті і зміцнив підтримку України з боку інших країн, які бояться дій у відповідь Росії. Ходжес також підкреслив, що Росії не можна дозволити зберегти контроль над будь-якою частиною української території, включно з Кримом і Мелітополем.

В іншому разі Москва зможе продовжувати блокаду Азовського моря і загрожувати безпеці судноплавства в Чорному морі. Кордони України і переговори На запитання про можливість повернення до кордонів 2022 року військовим шляхом, якщо адміністрація Трампа збільшить військову підтримку України, Ходжес відповів:

«Я не бачу сприятливого результату для України, якщо прийняти будь-що, крім кордонів 1991 року. Контроль Росії над Кримом створює ризик відновлення війни та економічного шантажу. Поки Росія контролює Крим, вона блокуватиме доступ до Азовського моря».

Генерал зазначив, що Росія виглядає слабшою, ніж рік тому, і її потенціал для нових атак знижується. Можливості Росії для відновлення військового потенціалу Ходжес вважає, що якщо конфлікт завершиться тимчасовим перемир'ям, Москва зможе відновити свої сили за два-три роки. Це дасть змогу Росії знову розпочати війну, відчувши безкарність і відсутність волі у Заходу. Однак поразка Росії і повернення до кордонів 1991 року, на його думку, можуть призвести до зміни режиму в Москві і зосередження Росії на внутрішніх проблемах.

Мелітополь як частина переговорів

Генерал упевнений, що доля таких міст, як Мелітополь, безпосередньо залежить від рішучості України та її союзників. Повернення міста під контроль України — ключовий фактор, який має стати основою будь-яких переговорів. «Україна не може дозволити Росії зберегти окуповані території. Це не тільки питання суверенітету, а й стабільності всього регіону», — підсумував Ходжес. Ці заяви підкреслюють важливість міжнародної підтримки України та неприпустимість компромісів, які можуть призвести до нового витка конфлікту.

Нагадаємо, окуповані Мелітополь і Крим залишаться в руках Росії після війни? — якими будуть результати мирних переговорів.

Джерело

Новини Запоріжжя