Недарма олівці напівжартома називають малювцями. Дійсно, такий інструмент діти найчастіше використовують для малювання. Звичайно, є ще фарби, фломастери, крейда. Проте саме олівці здебільшого обирає малеча дошкільного та молодшого шкільного віку, щоби зобразити за їх допомоги оточуючий світ. Та й надалі роль олівців в процесі навчання важко переоцінити. Багато шкільних проектів реалізується саме за безпосередньої участі видовжених дерев’яних «паличок» із стрижнем всередині. Тому, купуючи канцтовари, батьки обов’язково додають до кошику в звичайному супермаркеті чи інтернет-магазині пачку-другу різнокольорових олівців. Як же вибрати найкращі з них? Спробуємо з’ясувати!
Скажи мені з чого твій стрижень, і я скажу чи хороший ти олівець
Насправді вибір олівців необхідно починати з визначення матеріалу його стрижня. Насправді однозначно сказати, що той поганий, а цей — найкращий варіант, не можна. Справа в тому, що як на кожен товар є свій покупець, так і на будь-який тип грифелю олівця є життєва ситуація, в якій його використання можна вважати оптимальним (чи майже оптимальним) рішенням. Варто зважити, що купувати дитині професійні олівці доцільно тільки в тому випадку, якщо хлопчик чи дівчинка дійсно цікавиться малюванням та приділяє цьому заняттю досить часу. Ви ж знаєте, що зараз навіть малюків важко відірвати від гаджетів чи телевізора.
Якщо ваша дитина любить малювати замість того, щоби грати у футбол, тоді купуйте їй професійні олівці. В інших випадках можна обрати один з наведених нижче варіантів грифелю:
- Графітові — доступні за ціною олівці. Такі стрижені мають певні недоліки як от те, що вони легко кришаться. До того ж ці моделі потребують регулярного заточування. Але для дитини, особливо для перших більш менш серйозних експериментів у малюванні (проте не в наймолодшому віці) вони цілком підійдуть. Для зовсім дрібної малечі краще обирати не крихкі олівці, бо можна наразити сина чи доньку на небезпеку.
- Акварельні — зовнішньо такі самі як графітові, проте ці олівці мають інші властивості. Стрижень в них виготовлений із звичайнісінької акварельної фарби. Ви запитаєте, а яким чином досягається потрібна твердість? Готову суміш пресують до такого стану, що грифель практично не кришиться. Проте під час малювання він дуже м’яко та дотично приємно залишає сліди на поверхні паперу. Лінії виходять неймовірно яскравими та насиченими. А що ви хотіли — це ж акварельна фарба, хоча і в формі олівця.
- З воску — такі олівці успадкували переваги матеріалу виготовлення. Багато людей дивуються, мовляв, звідки у безколірного воску з’являються різні кольори? Відповідь є напрочуд простою — під час виготовлення стрижнів використовуються харчові барвники. До речі, вони повністю безпечні для дорослих та дітей та мають ще низку переваг:
- після використання рук не мажуться, що особливо потішить батьків, які панічно бояться всілякого бруду та нечистот (тим паче на пальцях своєї дитини);
- грифель не треба заточувати, та він не кришиться;
- малювати можна будь-якою стороною;
- сліди воску стерти легко та просто звичайною гумкою;
- дитина може займатися малюванням не тільки на папері, а ще й на картоні, ватмані чи будь-якій іншій не абсолютно гладкій поверхні.