Кабелі USB, доступні тут https://www.aks.ua/uk/catalog/usb/ — це універсальні типи підключення, які встановлюють дротовий зв’язок між безліччю різних пристроїв. Завдяки цьому до одного порту USB можна під’єднати портативний диск, клавіатуру, мишу, флешку, принтер, модем, відеокамеру, цифрову камеру, колонки і навіть портативні ґаджети, як-от: вентилятор, охолоджувальна підставка або ліхтарик.
Підключити USB-пристрій дуже просто. Сучасні операційні системи найчастіше самі визначають тип пристрою і за потреби встановлюють відповідні драйвери. Також немає необхідності перезавантажувати систему після підключення кабелю. USB-пристрій буде негайно виявлено і, якщо драйвери вже присутні в системі, то обладнання негайно стане готовим до використання.
Стандарти USB що вони означають?
1. USB 2.0
Стандарт був особливо популярний на початку 2000-х. Такий кабель у продажу можна зустріти вкрай рідко, хоча пристрої, що працюють у цьому стандарті, все ще існують. Він забезпечує пропускну здатність 480 Мбіт/с (Hi-Speed) і підтримує до 500 мА потужності. Стандарт 2.0 працює в однокональному режимі і дані можуть передаватися тільки в одному напрямку (від комп’ютера до пристрою або від пристрою до комп’ютера, але не одночасно). Довжина кабелю може досягати 5 метрів.
2. USB 3.0
Почав використовуватися в листопаді 2008 року і мав замінити стандарт 2.0. Він забезпечує пропускну здатність 5 Гбіт/с (SuperSpeed) і підтримує до 900 мА струму. Завдяки пропускній спроможності більшої кількості енергії зарядні пристрої, що працюють у стандарті 3.0, заряджатимуть телефон або планшет набагато швидше. Стандарт працює в повнодуплексному режимі, що дає змогу клієнту та хосту одночасно надсилати й отримувати дані. Він також сумісний з портами 2.0, але тоді пропускна здатність буде знижена. Довжина кабелю USB 3.0 не повинна перевищувати 3 метрів. З появою USB 3.1 стандарт було перейменовано на USB 3.1 Gen 1.
3. USB 3.1
З’явився в липні 2013 року і сумісний з попередніми стандартами. Він забезпечує пропускну здатність 10 Гбіт/с (SuperSpeed+), що аналогічно першій версії Thunderbolt. Пізніше цей стандарт було перейменовано на USB 3.1 Gen 2.
У зв’язку з тим, що деякі виробники аксесуарів, як-от Hoco, досі використовують старе маркування 3.0 і 3.1 для кабелів із цього списку https://www.aks.ua/uk/catalog/usb/brand/hoco, то, щоб зрозуміти, з яким стандартом ви маєте справу, просто перевірте пропускну здатність. 5 Гбіт/с — це 3.1 Gen 1 (раніше 3.0), а 10 Гбіт/с — це 3.1. Gen 2 (раніше 3.1).