Що таке зовнішні фактори ранжування

Можливо, вас здивує, що для пошукових систем не менш важливим за сам сайт є і те, як його оцінює зовнішнє інтернет-середовище. Лінки — посилання з інших джерел — один із таких чинників.

Саме вони дають можливість алгоритмам збагнути, як сторонні користувачі та експерти ставляться до ресурсу. Чи вважають його авторитетним джерелом інформації. Проте не лише кількість посилань важлива, але й їхня якість. А саме — звідки вони походять: з авторитетних сайтів чи навпаки. Саме тому побудова високоякісних зовнішніх лінків — одна з ключових стратегій, які використовує якісна розкрутка сайту.

Які ще зовнішні фактори ранжування сайту застосовують у своїй роботі такі досвідчені SEO-спеціалісти, як Idea Digital Agency, і як це впливає на просування сайту — розповідаємо.

Кількість і якість зовнішніх посилань

Зовнішні посилання, або беклінки, — один з найбільш вагомих факторів ранжування. А, своєю чергою, ранжування сайту це його позиція в пошуковій Google-видачі. Кількість і якість зовнішніх посилань впливають на авторитет сайту для пошукових систем, тому високоякісні посилання з авторитетних сайтів значно покращують позиції вашого вебресурсу. Наприклад, 10 посилань з високоавторитетних джерел можуть мати більший вплив, ніж 100 з маловідомих блогів.

Тож якість — найважливіша. Чим відоміше джерело, з якого надійшло посилання, тим цінніше воно.

Анкор-лист зовнішніх посилань

Анкор-лист зовнішніх посилань — це перелік слів та фраз, які використовують як текст посилання, що веде на ваш сайт з інших ресурсів. Цей список важливий для SEO-оптимізації, адже він впливає на те, як пошукові системи оцінюють ваш сайт та його релевантність до певних ключових слів.

Наприклад, замість просто «перейти за посиланням», можна написати «докладніше про методи оптимізації сайтів». Таким чином ми надаємо алгоритмам більше контекстної інформації та підвищуємо цінність посилання для вебресурсу.

Важливо, щоб анкорні тексти, як зовнішні фактори в SEO, були різноманітними і релевантними до контенту вашого сайту. Проте й надмірне використання ключових слів в анкорах викличе штрафи й обмеження від пошукових систем.

Авторитет доменів

Авторитет доменів, які посилаються на ваш сайт, також має велике значення, адже в підсумку він впливає на трастовість сайту, або ж, іншими словами, довіру пошукачів, до вашого вебмайданичка.

Посилання з високорейтингових і релевантних сайтів мають більшу вагу і можуть значно покращити ваші позиції в пошукових системах. Зокрема високо цінуються лінки з .com, які стали авторитетними завдяки багаторічній роботі.

Згадки про ваш бренд

Згадки про бренд на інших майданчиках у мережі, навіть без посилань, також впливають на ранжування. Наприклад, можна розповісти про цікавий сервіс у подкасті чи блозі. Згадати бренд у коментарях під постом.

Пошукові системи враховують такі фактори просування сайтів як ознаку популярності й авторитету бренду.

Соціальні сигнали

Активність у соцмережах, як лайки, шери та коментарі, також має свій вплив на ранжування. Хоча соціальні сигнали не мають прямого впливу, вони підвищують трафік і покращують видимість  сайту в мережі.

Тільки уявіть, що кількість користувачів Facebook, Twitter та інших платформ налічує мільярди. А це ваша потенційна природна аудиторія для промо сайту. Для хорошого ефекту краще створювати цінні пости й підтримувати обговорення в ком’юніті. Або залучати блогерів до обговорення теми — вони  мають багато прихильників.

Тож згадки, лайки та перепости в соцмережах — позитивні сигнали для пошуковиків та не менш важливі фактори, що впливають на SEO.

Вік домену

Старіші домени зазвичай мають більший авторитет, адже у них триваліша історія, більше часу для накопичення корисного контенту і більша кількість зворотних посилань. Домени, які існують довго, вже довели свою життєздатність. Це сигнал для пошуковиків, що тут створюється якісний, постійний контент. А от за новими доменами Google спочатку «спостерігає».

Проте це не означає, що нові домени не можуть отримати високі позиції. Але мати домен, який зареєстрований кілька років тому, — це плюс до ранжування. Тому, плануючи SEO-стратегію, варто враховувати цей нюанс. Він суттєво впливає на швидкість просування.

Географічне місце розташування користувача

Пошукові системи враховують географічні місця розташування користувачів як фактори ранжування сторінок, визначаючи релевантність результатів видачі. Це означає, що ваш сайт може ранжуватися вище для користувачів з окремого регіону, якщо він має локальне значення.

Так, Google точно визначає місцезнаходження користувача за його IP-адресою. І тут для вас відкриваються нові можливості. Наприклад, відображати контент про послугу саме тим, хто шукає її в потрібному місті/країні. Або створити регіональні підсторінки сайту з інформацією для конкретних локацій. Це сигнал пошуковій системі, що ваш ресурс має справу саме з цією геолокацією. І це підвищує ранжування.

Тож різні зовнішні фактори ранжування важливі для якісного SEO, і їхнє правильне використання значно покращить видимість і авторитет сайту в пошукових системах. А щоб точно гарантувати собі якість такого SEO, краще заручитися підтримкою професіоналів, наприклад Idea Digital Agency, які випробували різні інструменти на практиці й розуміють особливості різних факторів ранжування.

Новини Запоріжжя