Що таке смартконтракти в криптовалютах і, для чого вони потрібні

Сьогодні, блокчейн перебуває у стані активного розвитку, тому індустрія повинна пропонувати його користувачам щось, що здатне запобігти зміні даних під час їхньої передачі. Подібна технологія існує та має специфічну назву “смартконтракт”. Подібні осередки створюються автоматично у системах різних криптовалют, а потім копіюються до сховищ з метою виконання розподіленими обчисленнями. З цієї причини, “смарти” неможливо змінювати після виконання, навіть, якщо вони виявляються вразливими.

Хоча процес виглядає досить складно, ця технологія має великі перспективи. Експерти пророкують їй участь у таких важливих галузях життя, як фінанси, нерухомість, охорона здоров’я тощо. Головне, щоб смартконтракти діяли у безпечному цифровому середовищі. Тоді, вони можуть використовуватися, у тому числі задля ведення інвестиційної діяльності. На перший внесок у майбутнє допоможуть заробити гральні автомати на гривні, які пропонують кращі легальні казино України.

Загальні відомості про “Розумні контракти”

Цифрові договори у галузі криптовалют є своєрідними “браттями” звичайних контрактів між підприємцями. Це алгоритми, які виконують певні дії у мережі під час виконання якихось умов, наприклад, переказ коштів за доставлення якісної продукції. Тож, об’єктами розумних контрактів можуть бути:

  • Користувачі з цифровим підписом, які згодні або не згодні з умовами угоди;
  • Товар або послуга, які надаються у якості обміну на цифрові монети;
  • Детальні умови, завдяки яким буде здійснено автообмін;
  • Материнська платформа, яка є постачальником коду певного договору.

Тут ми маємо змогу стежити за тим, як угоди стають автоматизованими та не піддаються додатковому контролю (якщо це децентралізована платформа). У цьому сенсі, інформація лишається лише у реєстрі блокчейну. Тому, усі дії повинні бути чіткими та послідовними.

Для централізованих платформ є більше привабливих можливостей. Особливо, це визначено чинним законом, який був прийнятий Європарламентом у березні 2023 року. Парламентарі ЄС додали положення, які контролюватимуть доступ та захищатимуть комерційні таємниці. Тож, цифрові контракти мають включати можливість зупинки або скидання. Тобто, у регулюванні смартконтрактів з’явилася опція Kill Switch — аварійний вимикач, який скидає активність.

Які переваги у смартконтрактів

В першу чергу, завдяки поширенню криптовалют серед звичайних людей та різних представників бізнесу, розумні контракти стали отримувати різні види. Тож, з’явилися варіанти з частковою автоматизацією та інші, але головне у швидкості виконання умов. При укладенні звичайного договору витрачається більше часу.

Відсутність людського чинника забезпечує повну відсутність помилок. Тим часом “смарти” укладаються без посередників, хоча й на сайтах материнської платформи. Але, це не недолік, бо витрати по контрактах зменшилися в кілька разів.

Новини Запоріжжя