Будуємо для себе: що потрібно врахувати при виборі матеріалів

Якщо ви вже маєте власну земельну ділянку, наступне питання: «З якого матеріалу краще будувати будинок?». Кожен з нас мріє мати свій великий заміський будинок або котедж. Проте, перш ніж наважитися на втілення своєї мрії, слід подумати, з якою метою ви плануєте будуватися. Якщо це буде сезонна будівля — це одна справа, але якщо ви мрієте мати будинок для постійного проживання, це зовсім інший формат будівництва.

Перше, з чим необхідно визначитися, — це будівельний матеріал, вибирати який слід з урахуванням великої кількості супутніх чинників, а саме:

  • міцність та довговічність
  • мікроклімат житлових приміщень
  • тепло- та шумоізоляція
  • морозостійкість
  • вогнестійкість
  • вологонепроникність
  • екологічність
  • економічність тощо

Для будинку постійного проживання вимоги завжди високі. Він повинен бути безпечним, міцним, надійним, стійким до вологи, добре ізолювати шум, витримувати мороз і, було б чудово, якщо його будівництво буде бюджетним.

Що пропонує ринок?

Сучасний ринок будівельних матеріалів такий великий, що без підготовки легко розгубитися. Тому варто заздалегідь розібратися в перевагах та недоліках різних варіантів. Вибирати матеріал слід з урахуванням усіх перелічених вище параметрів, серед яких головним критерієм прийнято вважати міцність, оскільки саме вона формує конструкцію будинку та впливає на несучу здатність стін.

Найчастіше використовують:

  1. Цегла/камінь
  2. Бетонні матеріали (газоблоки/газобетон, керамзитоблоки)
  3. Дерево
  4. Деревно-стружкові панелі (СІП-панелі або каркасні будинки)

Розглянемо кожен варіант докладніше

Дерев’яні будинки

Будинки з дерева завжди виглядають красиво. Вони екологічні, не потребують масивного фундаменту, мають низьку теплопровідність. Будувати їх можна в будь-яку пору року. Крім того, немає потреби в додатковому внутрішньому та зовнішньому оздобленні. Але є і недоліки: дерево може гнити, є ризик пожежі, після зведення будинок потребує сушки.

Цегляні будинки

Будинки з цегли міцні та довговічні. Вони являють собою найбільш масивні конструкції, естетичні та добре протистоять несприятливим природним чинникам. Цегла має високу міцність, майже не поступається бетону, що робить її ідеальним матеріалом як для малоповерхового котеджного будівництва, так і для зведення багатоповерхівок. Вони не горять, не гниють і не просідають за умови правильного фундаменту. Влітку в них прохолодно, взимку тепло. Цегла — натуральний матеріал, що створює приємний мікроклімат.

Однак енергоефективність цегли не надто висока і значно нижча від інших будівельних матеріалів. Тому сьогодні цеглу найчастіше використовують лише в якості облицювального матеріалу. Недоліки: висока вартість будівництва та деякі складнощі під час роботи. Якщо неправильно розрахувати фінанси, є ризик затягнути будівництво на невизначений термін. Не можна будувати взимку, щоб розчин не замерз. Важливо, щоб кладка була рівною, тому не економте на майстрах. Не рекомендується будувати під час дощу.

Якщо думаєте над тим де придбати цеглу, то рекомендуємо звернути увагу на ось цей сайт https://kievstroy.org/kirpich/, тут якість усіх будівельних матеріалів одна й знайвищих на даний час серед київських магазинів.

Переваги цегляних будинків:

  • Довготривала експлуатація споруди
  • Висока морозостійкість
  • Прецизійна геометрія цегляних виробів
  • Висока міцність
  • Пожежобезпечність
  • Естетичність

Недоліки цегли:

  • Низька вологостійкість певних різновидів матеріалу
  • Висока теплопровідність (низька теплоефективність)
  • Велика маса виробу
  • Висока вартість матеріалу

Будинки з СІП-панелей

Такі будинки теплі, легкі, відносно недорогі та швидко зводяться. У Канаді та США вони дуже популярні. Недоліки: менша довговічність, пожежонебезпека, низька звукоізоляція, немає природного повітрообміну.

Будинки з блоків

Будинки з газобетонних та пінобетонних блоків недорогі та швидко будуються. Газоблоки (газобетон) виготовляються з суміші піску, цементу та вапна з додаванням газоутворювача, що створює в блоці пористу структуру. Вони випускаються різного формату і товщини, що дозволяє забудовникам підбирати оптимальний матеріал без зайвих витрат на утеплення.

Перевагою блоків є невисока ціна та швидкість будівництва, оскільки це великогабаритний будівельний матеріал. Крім того, вдала геометрія газобетонних блоків дозволяє складати з них складні будівельні конструкції. Однак, вони потребують внутрішнього та зовнішнього оздоблення, самі блоки крихкі та мало стійкі до вологи.

Керамзитобетонні блоки складаються з керамзитового гравію та цементного розчину. Цей матеріал має високу міцність і розрахований на будівництво будинків до 3 поверхів. Керамзитобетон не містить синтетичних домішок, є екологічно чистим, процес будівництва не займає багато часу, а хороша паропроникність створює оптимальний баланс вологості в приміщенні.

Керамічні блоки не поступаються за швидкістю будівництва, але за вартістю будівництва коробки будинку вдвічі дорожчі. Проте кераміка — натуральний матеріал, міцний як цегла. Перевага будинків з блоків — хороша теплоізоляція завдяки пористій структурі, що мінімізує втрати тепла.

Висновок

Кожен матеріал має свої плюси та мінуси. Щоб зробити правильний вибір, визначте для себе головні критерії і оберіть матеріал, який найбільше їм відповідає.

Новини Запоріжжя