42-річну пацієнтку з рідкісною хворобою — лімфангіолейоміоматозом — доставили з Запоріжжя до Варшави. Транспортування проводили «Лікарі без кордонів».
Про це повідомили в організації.
Лімфангіолейоміоматоз — це паліативна хвороба, коли у легенях утворюються кісти, які поступово знищують орган. Зараз у Польщі жінка чекає на пересадку легень.
У дорозі пацієнтка потребувала постійного доступу до кисню, який через обстріли, що тривають в Україні, стає все важче забезпечити.
«Хвороба виснажила жінку, призвела до значної втрати ваги. Кожен рух давався їй з зусиллям, адже легені не забезпечували організм потрібним об’ємом кисню, — розповідає фельдшерка «Лікарів без кордонів» Тетяна Кравченко. — Ми намагалися відволікати пацієнтку у дорозі, адже вона хвилювалася: вдома вже втратила надію на медичну допомогу».
Через війну лікувати такі стани в Україні стало набагато важче. Коли через бомбардування припинялося електропостачання, у жінці критично падала сатурація — насиченість крові киснем.
«Протягом перевезення ми контролювати сатурацію, серцебиття і тиск пацієнтки, стежили за рівнем подачі кисню через концентратор та підтримували доглядовими процедурами. Зараз жінка разом з матір’ю — у варшавському безоплатному центрі для пацієнтів, які очікують на операцію». — повідомила фельдшерка.
Швидка «Лікарів без кордонів» подолала 1800 кілометрів, дорога зайняла 22 години. У складі команди були лікарка з медицини невідкладних станів, фельдшерка та два водії, які заміняли один одного у дорозі.
Зазначимо, «Лікарі без кордонів» — це міжнародна організація, що надає безкоштовну гуманітарну допомогу.
Проєкт на 320 мільйонів: у Запоріжжі триває реконструкція міської лікарні екстреної та швидкої допомоги, — ВІДЕО