Плавлений сирок виробництва товариства з обмеженої відповідальністю виробниче об’єднання «Моліс» продають у магазинах Мелітопольського району. Продукція має пакування з написами українською мовою та штрих-кодом країни-виробника, що починається на 48, тобто, України.
Про це повідомляє Центр журналістки розслідувань.
Потужності підприємства «Моліс» зареєстровані у тимчасово окупованому Дніпрорудному. Про запуск «віджатого» заводу з травня 2023 року повідомили російські медіа. Показали й продукцію підприємства – твердий сир і плавлені сирки «Дружба», «Российский», «Голландский», «Городской». Плавлений продукт окупанти маркують українським штрих-кодом і етикетками українською мовою.
В російському державному реєстрі інформації про юридичну особу, яка виробляє таку продукцію в Дніпрорудному, немає.
Раніше «віцепрем’єр» незаконного уряду окупованої частини Запорізької області в інтерв’ю російським пропагандистським ЗМІ говорив, що до кінця цього року компанія-інвестор «Сири Таврії» планує вкласти в розвиток сироварного заводу у Дніпрорудному близько 100 мільйонів рублів.
Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб засновником «Сири Таврії» є товариство з обмеженою відповідальністю «Нижньогірський консервний завод». Це ж підприємство вказано засновником у «віджатих» та зареєстрованих в російській юрисдикції мелітопольського молокозаводу, молочанського заводу з виробництва води «Вілтек», кримського товариства з обмеженої відповідальністю «Белая скала».
Співзасновником «Нижньогірський консервний завод» є Ігор Булатов, кримський бізнесмен, власник товариства з обмеженої відповідальністю «Нефтяник» (розробка гравійних та піщаних кар’єрів, видобуток глини та каоліну). Більшою частиною уставного капіталу консервного заводу володіє Тетяна Тібекіна, власниця товариства з обмеженої відповідальністю «Крымтрейд».
На тимчасово окуповані території, зокрема Запорізької області, окупанти хочуть звозити відходи з РФ.