З квітня до грудня минулого року 42-річний директор приватного медичного закладу, сімейний лікар та педіатр вносили неправдиву інформацію до електронної системи охорони здоров’я.
Про це повідомили у Національній поліції Запорізької області та Запорізькій обласній прокуратурі.
Використовуючи доступ до електронної системи охорони здоров’я фігуранти справи уклали понад 2400 декларацій про надання первинної медичної допомоги. Більшість з них були фіктивними, бо укладені з людьми, які з 2022 року знаходяться за кордоном або на тимчасово окупованих територіях та не могли підписати їх особисто.
Таким чином зловмисники привласнили 588 тисяч гривень з бюджету країни, які Національна служба здоров’я України перераховувала відповідно до програми медичних гарантій за напрямком «первинна медична допомога».
За місцем роботи та мешкання фігурантів справи провели обшуки та вилучили: комп’ютерну техніку, документацію, мобільні пристрої та інші докази.
На підставі зібраних доказів зловмисникам повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 191 «Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем» та ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 362 «Несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп’ютерах), автоматизованих системах, комп’ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї» Кримінального кодексу України. Їм загрожує до 12 років ув’язнення.
Суд виніс вирок двом мешканцям Бердянського району, які працюють на окупантів