Харчова алергія в собаки — це поширена проблема серед багатьох господарів. У тварини засвоюються не всі компоненти, а деякі інгредієнти провокують сильну негативну реакцію. Найчастіше алергію в собак спричиняє певний білок тваринного походження або неякісне харчування з великою кількістю ароматизаторів. На ринку є різні спеціалізовані види кормів, які допоможуть позбутися поганого самопочуття та будуть добре засвоюватися організмом вашого улюбленця.
Симптоми харчової алергії в собак
Точно потрібно купити корм для собак, розроблений спеціально для тварин з алергією, якщо помітили нижченаведені симптоми у вихованця:
- розлад травлення;
- сильний свербіж;
- висипання на шкірі;
- нудота та блювота;
- виділення з носа;
- сльозотеча;
- млявість.
Часом ці тривожні симптоми — необов’язково прояв алергії. Причина може бути в порушенні інших функцій організму собаки, тому краще звернутися до ветеринара. Варто з увагою ставитися до будь-яких негативних змін у здоров’ї домашніх тварин.
Види гіпоалергенних кормів для собак
Спеціальне харчування виготовляють шляхом виключення алергенів і додавання речовин, що підтримують імунітет і полегшують процес травлення. Склад раціону ретельно підбирають, відштовхуючись від захворювання тварини. Харчування для собак з алергією поділяють на три типи.
Монобілковий
Містить лише один вид білка тваринного походження. Зазвичай це баранина, яловичина чи риба. Ці продукти підходять для вихованця з чутливим травленням. Монобілковий корм містить потрібні поживні речовини. Таке харчування можна давати за умови, що ви впевнені у відсутності алергії на той білок, який є в складі.
Безглютеновий
Часто реакція з’являється на глютен. Тому це харчування не містить пшениці та кукурудзи — найбільших алергенів серед злакових. До складу корму входить високоякісний білок. Безглютенове харчування також корисне для малоактивних тварин і собак з ожирінням.
Лікувальний
Корм містить гіпоалергенні та легкозасвоювані інгредієнти, без глютену та лактози. Такий склад допомагає в лікуванні собаки з хронічними захворюваннями, як-от цукровий діабет, ожиріння, порушення функції нирок та печінки. Харчування містить гідролізований білок та потрібну добову норму поживних речовин.
У разі виникнення алергії в собаки варто порадитися стосовно харчування з ветеринаром. Він допоможе підібрати потрібний вид корму. Дбайте про здоров’я своїх вихованців, вибираючи найякісніше харчування!