У Запоріжжі власник приміщення заблокував доступ до приміщення, яке громадська організація «Мелітопольщина» орендувала для роботи центру розвитку дітей-переселенців. У конфлікт втрутилася поліція.
Про це повідомляє «Перший Запорізький».
Два з половиною роки тому Євген Долгий, переселенець із Мелітополя, заснував у Запоріжжі громадську організацію «Мелітопольщина» та благодійний фонд «Мрія», щоб коштом власних заощаджень допомагати іншим вимушеним переселенцям. Його історію «Перший Запорізький» детально розповідав у великій статті за посиланням.
Потім силами організації було відкрито центр розвитку для дітей-переселенців «Дитяча мрія» (за адресою проспект Соборний, 193) та два дитячі садочки – на Металургів і в Хортицькому районі, керівниками яких стала дружина Євгена Вікторія.
У центрі розвитку для дітей ВПО дітям надають різні послуги, у тому числі займаються соціалізацією та психологічною підтримкою, а також різними розвивальними активностями. Облаштувати дитячий центр вдалося за кошти міжнародних та вітчизняних партнерських організацій.
«Від спонсорів – норвезьких, датських, українських фондів – ми отримали велику кількість різного обладнання, зокрема комп’ютери, ноутбуки, планшети. Дітки туди приходили займатись», – розповів «Першому Запорізькому» Євген Долгий.
Згодом приміщення, де розміщувався центр, стало некомфортним, тому що не вистачало потужностей електроенергії для комп’ютерів та обігрівачів. Техніку просто вимикало: проводити заняття було неможливо.
Власник приміщення тривалий час все обіцяв вирішити питання з електропроводкою, але так і не зробив цього. Тому родина Долгих вирішила з’їжджати звідти, про що власника попередили заздалегідь.
Як розповів голова громадської організації «Мелітопольщина», напередодні виїзду із приміщення його дружина зібрала більшу частину речей у центрі, щоб 17 жовтня їх вивезти. Але коли вранці прийшла туди, то виявила крадіжку. З приміщення зникли системний блок, монітор, ноутбук, два обігрівачі та 5000 гривень, які з вечора залишили на столі, щоб сплатити комунальні послуги.
«Моя дружина Вікторія приїхала вранці до центру та виявила зникнення низки майна, яке навіть належить не їй, а міжнародним організаціям, про що зробила заяву в поліції. Правоохоронці приїхали оперативно та почали з’ясовувати обставини злочину. Виявилося, що у власника приміщення дружина працює чи то в поліції, чи то в прокуратурі. І поліцейські одразу «повисли» на телефоні, були постійно на зв’язку», – розповідає Євген.
У підсумку Вікторію забрали у відділення поліції для надання пояснення. За словами Долгого, його дружину там тримали впродовж чотирьох годин. Весь цей час брали пояснення, як у сторони постраждалої, при цьому заяву про скоєння злочину на той момент не приймали.
Врешті цю заяву у поліції прийняли, коли Євген приїхав допомагати дружині. Чоловік каже: здивувався, що правоохоронці брали пояснення, не оформивши попередньо заяви постраждалої.
«Для мене це нонсенс, зазвичай спершу приймають заяву, а потім уже береться пояснення. А на той момент у неї заяви не взяли. Я сам юрист, я розумію, що відбувається. Ще заяви про скоєння злочину не взяли, до Єдиного реєстру досудових розслідувань не внесли, а вже пояснення беруться як у сторони, що постраждала, – уточнив Євген. – У результаті правоохоронець відклав пояснення та взяв у Вікторії заяву про крадіжку, яка сталася вночі. Вона отримала документи про те, що заява прийнята, і ми поїхали до центру».
Однак після приїзду орендатори зайти в центр, звідки викрали їхнє майно, вже не змогли. Прохід було заблоковано. Як розповідає Євген Долгий, поки його дружина була в поліції, приїхав власник і заблокував доступ до орендованого їхньою громадською організацією приміщення.
«До приміщення зайшов господар і заблокував вхід до приміщення, де нашого обладнання на понад один мільйон гривень. Вікторії спочатку не дали вивести майно, посилаючись на те, що це місце злочину, і щоб сліди злочину не були знищені, – каже Євген. – Коли нас не пустили в центр, я, як керівник громадської організації та орендар, зробив заяву в поліцію про те, що відбувається рейдерське захоплення приміщення. Протягом трьох годин оперативна група так і не приїхала. Вони навіть не відреагували на мою заяву. Я звернувся зі скаргою щодо цього. Теж ніякої реакції. Навіть оперативна група не приїхала».
В свою чергу власник приміщення пояснює свої дії тим, що орендарі заборгували йому за оренду приміщення. Втім, керівник громадської організації запевняє, що ця інформація не відповідає дійсності. І також додає: навіть якщо власники квадратних метрів мають такі питання, то їх можна вирішити в судовому порядку, а не блокувати вхід до приміщення, де зберігається обладнання дитячого центру.
Поки представники громадської організації чекають на реакцію правоохоронних органів, робота центру розвитку для дітей-переселенців «Дитяча мрія» призупинена.
Обмін військовополоненими: серед звільнених п’ять мешканців Запорізької області