Заборона феєрверків та петард у Запоріжжі: що потрібно знати. Фото: Олексій Толмачев
У Запоріжжі та області, відповідно до рішення Ради оборони, заборонено продаж та використання піротехнічних виробів, таких як петарди та феєрверки.
Виняток становлять лише піротехнічні вироби класу F1, до яких належать бенгальські вогні та хлопавки. Ці обмеження діятимуть протягом усього періоду воєнного стану. Про це нагадує Рада оборони Запорізької області.
Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації
Зазначимо, що під заборону феєрверків не потрапили вироби класу F1, що мають найнижчий рівень небезпеки та незначний рівень шуму. Їх можна використовувати у приміщенні. До такої піротехніки належать бенгальські свічки, фонтани, феєрверки-свічки, хлопавки тощо.
Заборона введена з метою захисту психологічного здоров’я мешканців регіону, оскільки гучні звуки та спалахи від піротехніки можуть викликати тривогу та стрес, особливо в умовах воєнного стану. Крім того, неякісні піротехнічні вироби можуть призвести до травм та нещасних випадків.
Рада оборони області доручила керівникам районних військових адміністрацій та органів місцевого самоврядування вжити додаткових заходів безпеки напередодні новорічних та різдвяних свят. Поліція буде фіксувати всі випадки порушення заборони, а правопорушники нестимуть відповідальність згідно з чинним законодавством України.
Громадян, які ігноруватимуть обмеження, можуть притягнути як до адміністративної, так і до кримінальної відповідальності. У чинному законодавстві передбачено штрафи за порушення правил використання піротехнічних засобів, а в окремих випадках можливе й позбавлення волі.
Варто зазначити, що подібні заборони діють не лише в Запорізькій області, а й по всій території України. Запуск салютів, феєрверків та використання петард під час дії воєнного стану заборонено на законодавчому рівні, що спрямовано на забезпечення громадського порядку та безпеки громадян.
Санкції за використання феєрверків та піротехніки в Україні
Для продавців піротехніки:
- Порушення господарської діяльності (ст. 164 КУпАП):
- Штраф: 17 000 — 34 000 гривень.
- Конфіскація продукції, знарядь виробництва, сировини та прибутку.
- Порушення правил зберігання, торгівлі піротехнікою (ст. 195-6 КУпАП):
- Штраф: 595 — 1020 гривень.
- Конфіскація піротехнічних засобів.
Для громадян за запуск феєрверків:
- Порушення тиші (ст. 182 КУпАП):
- Штраф: 85 — 255 гривень.
- Для суб’єктів господарювання: 225 — 510 гривень.
- Хуліганство (ст. 296 ККУ):
- Штраф: 17 000 — 34 000 гривень.
- Арешт до 6 місяців або обмеження волі до 5 років.
- Якщо злочин вчинено групою осіб: обмеження волі до 5 років або в’язниця до 4 років.