У селищі Балабине за 30 кілометрів від Запоріжжя відкрили підземну школу. Вона стала четвертим таким закладом у Запорізькій області. Тут зможуть навчатися до тисячі дітей у дві зміни.
Про це повідомляє Запорізька обласна військова адміністрація.
Нова школа оснащена сучасною технікою, має автономне живлення, конференційну залу з великим круглим столом для обговорень, спортивну зону з аерохокеєм, настільним тенісом, баскетболом і аерофутболом та простору лаунж-зону для відпочинку. Навчальні аудиторії обладнані мультимедійними дошками, інтерактивними панелями та сучасними меблями.
«На сьогодні наша школа готова приймати 500 дітей у першу і 500 – у другу зміну. Це не просто місце для навчання, це — осередок спілкування, куди діти приходять із радістю», — поділилася директорка школи Жанна Вікторівна.
Будівництво підземної школи «Престиж» обійшлося у 108,9 мільйона гривень, з яких 98,3 мільйона гривень — держсубвенція, 10,8 млн грн — співфінансування з місцевих бюджетів. Роботи тривали 7 місяців. Використовувався проєкт багаторазового використання, який профінансовано ЮНІСЕФ за підтримки Міністерства освіти і науки України.
Дев’ятикласник Артур зізнається, що побачене його приємно вразило.
«Мені дуже сподобалося, як виглядає школа. Тут усе нове — техніка, парти, стільці, комп’ютери. Це мотивує вчитися», — поділився Артур.
П’ятикласник Олександр найбільше радіє зустрічі з друзями та можливості знову навчатися офлайн.
«Я давно не бачив своїх однокласників та вчителів. Був дуже щасливий повернутися до офлайн-навчання. Тут красиво, затишно, і хочеться вчитися», — зазначив Олександр.
Викладач інформатики Вадим Сергійович зазначив, що нова школа дозволяє не лише ефективно проводити уроки, а й краще взаємодіяти з дітьми.
«Тут дуже комфортно, тепло, світло, безпечно. Діти нарешті можуть спілкуватися між собою, а не лише через екран. А для нас важливо бачити їхні емоції, їхні реакції, їхні очі», — поділився вчитель.
Надзвичайний і повноважний посол Королівства Швеція в Україні Мартін Оберг наголосив, що освітні заклади, адаптовані до умов війни, є важливим кроком до збереження навчального процесу.
«Перше, що мене вразило, ваша стійкість та вміння жити навіть у кількох десятках кілометрів від лінії фронту. Всі ми розуміємо потребу дітей бачитися та спілкуватися один з одним. Ми пам’ятаємо «дистанційне» життя під час пандемії COVID-19, і зараз освітній процес в Україні продовжується в такому форматі через війну. Саме тому одним із моїх пріоритетних проєктів у 2024 році була підтримка обладнання укриттів», — сказав Мартін Оберг.
Підземна школа в Балабиному пропонує три профілі навчання: філологічний (українська та англійська мови), українська філологія та технологічний (STEAM-освіта). Навчатися там будуть не лише місцеві школярі, а й учні Малокатеринівської гімназії «Мрія».
Нагадаємо, першу підземну школу відкрили у Запоріжжя 12 грудня 2024 року на базі школи №88 в Комунарському районі міста. Друга підземна школа з’явилася у Південному мікрорайоні Запоріжжя наприкінці грудня минулого року. Її відкрили на базі гімназії №107.
В середині лютого у Запоріжжі відкрили третю підземну школу. Її особливістю є те, що тут здобуватимуть освіту 500 учнів шкіл з прифронтових та тимчасово окупованих територій Запорізької області.
У прифронтовому Оріхові затримали торгівця наркотиками, — ФОТО, ВІДЕО