15 класів та великі зони відпочинку: у запорізькому колегіумі «Елінт» запрацювала підземна школа, — ФОТО, ВІДЕО | Новини Запоріжжя

У Запоріжжі відкрила двері ще одна підземна школа — в колегіумі «Елінт». Будівельні роботи почались 31 липня 2024 року.

Про це повідомляє Запорізька обласна військова адміністрація.

«Ми розпочали роботу підземної школи в тестовому режимі. Будівництво відбувалося дуже інтенсивно, адже всі розуміли важливість цього проєкту. На сьогодні приміщення повністю облаштоване для навчання. Є все необхідне: парти, меблі, зручні вбиральні, гардероб, зона для прийому їжі. Ми маємо сучасну техніку, що дозволяє застосовувати новітні технології під час уроків. Діти навчатимуться у дві зміни — загалом це 34 класи. Понад 90% наших учнів уже готові до занять», — розповіла директорка колегіуму Олена Анатоліївна.

Діти з радістю повертаються до школи, адже дуже чекали цього моменту

«Коли ми прийшли сюди вперше, були надзвичайні емоції! Ми нарешті знову разом — можемо спілкуватися, обійматися, грати. Дуже класна зелена зона з пуфами — там можна сісти, поговорити, просто відпочити. Ще ми обожнюємо тенісний стіл — на перервах влаштовуємо справжні турніри. Але головне — тут безпечніше, ніж у звичайній школі. Ще тут особлива атмосфера: навіть стіни та інтер’єр впливають на настрій», — поділилася враженнями дев’ятикласниця Софія.

Вчителі зазначають, що школа — це не лише про уроки, а й про відновлення соціальних зв’язків, які так постраждали за роки дистанційного навчання.

«Це місце, де ми знову стали спільнотою — діти, вчителі, батьки. Це місце знань, дружби, підтримки. Ми дуже чекали цього моменту – три роки дистанційки були дуже важкими. І ось нарешті ми разом. Діти щасливі, і ми також. Це новий, світлий розділ у нашому житті», — зауважила вчителька зарубіжної літератури Людмила Володимирівна.

Загальна площа підземної школи — майже 1,5 тисячі квадратних метрів. Там облаштовано 15 класних кімнат, гардероб, медпункт, буфет, великі зони відпочинку.

Загальна вартість будівництва склала понад 112 мільйонів гривень. З них понад 77 мільйонів — державна субвенція, ще майже 35 мільйонів — співфінансування з місцевих бюджетів. Над розробкою проєктів працювали Міністерство освіти і науки України та UNICEF.

Надзвичайний і повноважний посол Німеччини в Україні Мартін Єґер поспілкувався з учнями та вчителями нового освітнього простору.

«Я вражений тим, що вдалося реалізувати. Школа, яку ми сьогодні побачили, — дуже вдала. І вона виконує надзвичайно важливу функцію: показує, що тут, у Запоріжжі, можна жити й навчатися. Сюди можна повертатися», — підсумував Мартін Єґер.

Розпочинається етап тендерів і закупівель: запорізький ліцей отримає сучасне протирадіаційне укриття за підтримки ЄС

Джерело

Новини Запоріжжя