Запорізькі самоврядуванці обговорили практику земельної реформи Королівства Нідерландів

Керівники та депутати Запорізької обласної ради взяли участь у круглому столі на тему «Земельна реформа в Україні, агросільрозвиток: поточний стан, перспективи та міжнародний досвід на прикладі королівства Нідерландів», організованому за сприяння Запорізького ВП Установи "Центр розвитку місцевого самоврядування".
У вступному слові перший заступник голови облради Єгор Семенков відзначив, що, за оцінками міжнародних експертів, саме український аграрний сектор буде виходити на лідируючі позиції з експорту агропродукції. 
- Аграрна сфера сьогодні – це той ресурс, який дозволяє залучати значні інвестиції в Україну. На думку український експертів, обсяг інвестицій, які можливо залучити до аграрного сектору, складає мільярди доларів. Тому подібні зустрічі є актуальними та перспективними, - зазначив Єгор Семенков.
Головний проектний менеджер з міжнародних питань дорадчої аграрної служби «Delphy», член Аграрної палати Королівства Нідерландів LTO (Land en Tuinbouw Organisatie) Ніко де Гроот розповів про земельну реформу та особливості її впровадження у Нідерландах. Він відзначив, що наразі майже всі земельні ділянки приватні, на них розташовані фермерські господарства.
- За останні роки ми бачимо тенденцію, що кількість ферм скорочується, але масштаб існуючих зростає. Тобто фермери розширюють свої господарства за рахунок об’єднання з сусідніми. В свою чергу, це потребує задіяння у процесі більшої кількості техніки та модернізації існуючої, що призводить до оновлення всієї сільськогосподарської галузі, - зазначив Ніко де Гроот.
Також Ніко де Гроот акцентував увагу на трьох позиціях, які займає держава при розмові про сільськогосподарський сектор: 
1)    уряд зацікавлений в інноваціях, він виділяє кошти на наукові проекти та на навчання фермерів;
2)    уряд виступає помічником для залучення інвестицій, фермерства отримують податкові пільги при залученні інвестицій;
3)    уряд інвестує в інфраструктуру держави та міст, наприклад, в порти.
-    Успіх Нідерландів також полягає у співпраці фермерів у питаннях товарних угод та впровадження інновацій. Ця співпраця поширена на місцевих, регіональних та державному рівнях. Ти повинен бути першим, застосовувати нові технології для збільшення своєї продуктивності та виробляти нові товари для розвитку свого господарства, - поділився особливостями нідерландської практики земельних відносин Ніко де Гроот.
Перший заступник голови Запорізької обласної ради Єгор Семенков  подякував Ніко де Грооту за те, що поділився конструктивним досвідом, а учасникам «круглого столу» побажав винести із обговорення ефективні рішення для нашого регіону. 
 

Дата публікації: 
20.03.2017