Запорізька облрада стала лідером із використання системи онлайн-моніторингу споживання енергоресурсів

В Запорізькій області вже півроку працює система онлайн-моніторингу та аналізу споживання енергоресурсів комунальними закладами обласної ради.

Запровадити це ноу-хау керівництво і депутатів облради спонукала потреба у контролі за бюджетними коштами, які щороку виділяють на опалення, підігрів води і подачу блакитного палива. Автоматизована інформаційна система онлайн-моніторингу та аналізу споживання енергоресурсів допомагає бачити всі витрати шкіл, лікарень, інтернатів на електроенергію, опалення, газо- та водопостачання.

До єдиного автоматизованого ресурсу «стікається» інформація про кількість та вартість спожитої електричної, теплової енергії, холодної і гарячої води.

- Завдяки системі онлайн-моніторингу ми можемо не просто контролювати об’єми споживання енергоресурсів, а й вживати заходів із скорочення витрат. Видатки на тепло, газ, електрику та воду комунальних закладів – це кошти обласного бюджету, які мають витрачатися з розумом, - зазначив перший заступник голови Запорізької обласної ради Єгор Семенков, який вважає раціональне використання бюджетних коштів головним завданням обласної ради і її виконавчого апарату.      

За перші 6 місяців роботи системи комунальні установи заощадили кілька мільйонів гривень завдяки своєчасному аналізу витрат. У Запорізькій обласній раді впевнені, що позитивна тенденція економії буде збільшуватися. А це, в свою чергу, дозволить грамотно сформувати витрати на споживання енергоносіїв в проекті бюджету на 2018 рік.

До речі, при розгляді бюджету на 2017 рік, депутати обласної ради зменшили витратну частину бюджету комунальних установ за статтею енергетичних витрат на 38 млн.грн., тому що багато з них впроваджували енергозберігаючі технології, модернізували котельні, і залишати витрати на колишньому рівні було не розумно.

- Грамотний розподіл грошових коштів - одна з ознак ефективного управління. Сьогодні ми закладаємо основи європейського споживання енергоресурсів. Адже сьогоднішні інвестиції принесуть економію в майбутньому, - впевнений перший заступник голови Запорізької обласної ради Єгор Семенков.

Станом на 01 липня, найбільше заощаджують на гарячому і холодному водопостачанні, вугіллі, тепловій та електричній енергії заклади охорони здоров’я і освіти та науки (34% і 37% від річного плану відповідно). 

Дата публікації: 
13.07.2017