Запорізька облрада показує приклад налагоджування прозорих стосунків із потенційними орендарями комунального майна

В Запорізькій області набрав чинності інноваційний порядок, який забезпечує врегулювання всіх законодавчих вимог в галузі оренди майна комунальної власності, й направлений на ефективне використання майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Запорізької області.

- Ідуть в історію конверти, в яких раніше орендарі подавали свої пропозиції, - ми переходимо до відкритого аукціону, який дозволить ефективніше розпоряджатися майном громади, - зазначив голова Запорізької обласної ради Григорій Самардак, відкриваючи семінар, присвячений основним концепціям регуляторного акта «Про нормативно-правові документи з питань орендних відносин для об'єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Запорізької області». Розроблений в  виконавчим апаратом Запорізької облради в співавторстві з депутатами Запорізької облради та представниками малого та середнього бізнесу регіону, регуляторний акт був прийнятий на 11-й сесії Запорізької обласної ради 6 квітня 2017 року. 

Голова облради зазначив, що ефективна робота і налагоджування прозорих стосунків із потенційними орендарями комунального майна, яку проводить Запорізька обласна рада, є пріоритетом у діяльності ради.  

- Орендні відносини виступають одним  із важливих джерел наповнення бюджету, а їх належне оформлення – одним із пріоритетів роботи виконавчого апарату обласної ради. Як ілюструють показники діяльності ради в цьому напрямку, завдання щодо  поповнення казни та ефективного  використання майна на належному рівні – виконано, - зазначив Григорій Самардак.

Приміром, тільки за січень-березень цього року перевиконання плану надходжень орендних платежів становить 113%. Це більше, ніж у попередніх звітних періодах. У 2016 році, завдяки згуртованій роботі, до обласного бюджету надійшло 4 мільйони 856  тис. грн., що на 645 тис  більше аніж у 2015 році. У попередньому році орендна плата не збільшувалась на індекс інфляції.

Лише за січень-березень 2017 року укладено 22 договори оренди нерухомого майна, а за весь 2016 рік – 94, що на 21 більше, аніж у 2015 році.

Також відчутна динаміка по проведеним конкурсам на право укладання договорів оренди: у 2016 році їх було проведено вдвічі більше, ніж у 2015, а лише за 3 місяці 2017 року – майже як за весь 2015 рік.

Тож, в Запорізькій області спостерігається відродження ділової активності серед підприємців, які мають намір співпрацювати з комунальними підприємствами, установами і закладами Запорізької облради.

Серед комунальних підприємств, установ та закладів, що мають велику кількість орендарів, - 1. КУ "Обласна клінічна психіатрична лікарня" ЗОР (10), КУ "Запорізький обласний клінічний онкологічний диспансер" ЗОР (10), КУ "Запорізька обласна клінічна дитяча лікарня" ЗОР (11), КП «Запорізький інститу регіонального розвитку» ЗОР (11), КУ «Обласний центр молоді» ЗОР (12), КП «Універс» ЗОР (37), КУ "Запорізька обласна клінічна лікарня" ЗОР (43), КП «Запоріжжя» ЗОР (44).  

Впродовж семінару начальник відділу юридичного забезпечення діяльності ради виконавчого апарату Запорізької обласної ради Єгор Мороз розповів керівникам комунальних підприємств, установ, закладів Запорізької облради про врегулювання орендних відносин та порядок проведення конкурсів на оренду нерухомого майна спільної власності територіальних громад, сіл, селищ, міст Запорізької області і дав відповіді на всі запитання тих, для кого цей документ стане дороговказом при оформлені договорів оренди. 
 

Дата публікації: 
20.04.2017