Запоріжці вшанували пам'ять жертв політичних репресій

Щороку в третю неділю травня в Україні відзначається День пам’яті жертв політичних репресій. Також цього року виповнюється 80-ті роковини початку Великого терору – масових політичних репресій комуністичного тоталітарного режиму 1937-1938 років. З цього приводу сьогодні біля пам’ятного знаку жертвам політичних репресій пройшов мітинг до Дня вшанування пам’яті жертв політичних репресій. 
Запоріжці молитвою, хвилиною мовчання і сумними промовами вшанували жертв Голодоморів, репресій і насильницьких депортацій і поклали до знаку квіти скорботи і вічної пам’яті про безневинно вбитих і закатованих земляків.
Взяв участь у заході і керуючий справами виконавчого апарату Запорізької обласної ради Володимир Подорожко.
-    Сьогодні ми зібралися на цьому моторошному місці, яке щодня, щохвилини нагадує про мільйони жертв політичних репресій і Голодомору. В історії кожного народу є трагічні сторінки, - говорив Володимир Подорожко. – Для нашого народу чорні сторінки голоду, політичних переслідувань і насильницьких депортацій – особливо трагічні. Адже в різні часи нищилися кращі представники нашої нації. Окрім того, торкнулися репресії й інших народів, що населяли нашу країну і зокрема Запоріжжя. Сьогодні ми повинні особисто шанувати пам'ять безневинно убієнних і депортованих. Адже саме сьогодні Україна встає з колін, і стає справді європейською, вільною і демократичною державою. І віримо, що наш народ буде вільним і єдиним на щасливій і ніким не підкореній землі. Пам’ятаймо ж кожного полеглого у голодні роки і в результаті репресій! Пам’ятаймо кожного українця, який постраждав за свою любов до рідної землі і до свого народу! Бо тільки той народ, який пам’ятає і шанує минуле, має майбутнє!
Довідково
За підрахунками демографів, прямі людські втрати України від репресій у 1927-1938 роках становили близько 4,4 млн., ще 4,5 млн. – під час голодомору 1932-33 років. Загинули сотні тисяч учасників боротьби за свободу та незалежність України – бійців Української народної республіки, учасників національно-визвольних змагань 1917-20 років, селян-повстанців, бійців Української повстанської армії, активістів правозахисного дисидентського руху. 
Крім того, з кінця 1920-х і  до початку 1950-х років із України виселено 2 млн. 880 тис. розкуркулених селян і членів їхніх сімей. Здійснювалися масові  депортації народів  – поляків, німців, кримських   татар (191  тис. осіб), вірмен, греків, болгар, караїмів, інших народів Криму.

Дата публікації: 
19.05.2017