Запоріжці увіковічнили подвиг свого славного земляка в інформаційній меморіальній дошці

На проспекті Соборному, 153 відкрили інформаційну дошку полеглому на сході нашої країни Герою Михайлу Гончаренку.

По обіді тут зібралися рідні, однокласники, друзі і бойові побратими Михайла і запоріжці-патріоти.

- Він вартий вашої поваги і пам’яті! – наголошувала мама солдата, волонтер, керівник центру «Солдатський привал» Галина Гончаренко.

-... І був він життєрадісний і завжди оптимістичний, тому не хотів би бачити наших з вами сліз, - розповідали друзі захисника.

Але сліз виступаючим стримати не вдавалося, бо такі ось втрати – важкі і непоправні, адже у Вічність відходять кращі сини України.

Від керівництва та депутатського корпусу Запорізької обласної ради до зібрання звернувся керуючий справами виконавчого апарату Запорізької обласної ради Володимир Подорожко:

- З початком бойових дій на сході нашої країни сотні добровольців із Запоріжжя взяли до рук зброю і пішли на фронт захищати українську державу, її єдність і незалежність. Серед цих Героїв-захисників був і наш славний земляк Михайло Гончаренко.

Старший солдат 93-ї окремої механізованої бригади Збройних Сил України Михайло Гончаренко народився у Запоріжжі 18 лютого 1991 року. Закінчив Кушугумську гімназію «Інтелект», а згодом – Класичний приватний університет. Служив у Президентському полку. У квітні 2014 року пішов добровольцем до армії.

Михайло боронив Батьківщину до останнього подиху, до останнього серцебиття. Так, його велике синівське серце зупинила ворожа куля, яка наздогнала його на полі бою 23 липня 2014 року поблизу села Лозове Донецької області. Хлопцю було всього 23.

Указом Президента України № 873/2014 від 14 листопада 2014 р., «За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі», Михайло Гончаренко нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

- Обірвалася земна стежина славного запоріжця. Але він продовжує жити в серцях рідних, друзів, знайомих і всіх земляків. Рік тому славне ім’я Михайла Гончаренка увічнено у назві вулиці. І на знак вшанування його подвигу і вічної світлої пам’яті про нього ми сьогодні відкриваємо ось цю інформаційну дошку. Багато ми вже відкрили таких дошок. І від цього ще більше усвідомлюємо трагедію втрачених десятків, сотень, тисяч молодих життів – кращих синів України. Ми повинні бути гідними їх подвигу! Пронесімо новітню історію нашої держави від покоління до покоління, розповідаючи своїм дітям і онукам про славний подвиг українських захисників! І об’єднаймося заради перемоги і єдності України! Щиро бажаю всім нам миру, щоб перестали точитися бої і проливатися кров на нашій з вами землі! Щоб повернулися додому сини і доньки – захисники України і разом зі своїми родинами нарешті раділи кожному новому дню, освяченому миром і злагодою! – сказав Володимир Подорожко і разом із іншими учасниками зібрання поклав до дошки квіти пам’яті та пошани.

Дата публікації: 
16.03.2017