«Система полігонів ТБО і водопостачання області – це стратегічні напрямки, які потребують капіталовкладень», - Єгор Семенков

Питання реконструкції водогонів і облаштування сміттєзвалищ є вкрай актуальними для жителів Запорізької області. Про це свідчать запити, з якими під час прямої телефонної лінії з першим заступником голови Запорізької обласної ради Єгором Семенковим сьогодні звертались запоріжці. Так, жителька Вільнянського району Марія Іванова поставила питання необхідності реконструкції водоводу питної води на ділянці Вільнянськ  - смт Новомиколаївка Запорізької області. Єгор Семенков запевнив, що в бюджеті 2017 року заплановані видатки на цей вид робіт. Крім того, зауважив, що цього року обласна рада розпочинає системну роботу з реконструкції водогонів і покращення послуг з водопостачання територій.

Так, при перерозподілі бюджетних коштів обласна рада планує виділити 35,6 млн. грн. на розвиток КП «Облводоканал».

- Підприємство, яке обслуговує понад 200 тисяч жителів Запорізької області, вимагає негайного оновлення. Без придбання нової техніки комунальники не зможуть якісно виконувати роботи. Щоб чергова аварія на водогоні не стала катастрофою для будь-якого з районів, депутати дійшли згоди виділити кошти на придбання техніки та ремонт трубопроводів, - підкреслив перший заступник голови Запорізької обласної ради.

Крім того, Єгор Семенков наголосив, що цього року за рахунок коштів обласного бюджету заплановано капітальний ремонт магістрального водогону у Василівському районі, реконструкція очисних споруд м. Вільнянськ, капітальний ремонт ділянки магістрального водоводу смт Якимівка. 

Ще майже 5 млн. грн. будуть направлені на реконструкцію каналізаційних очисних споруд смт Пришиб Михайлівського району. 1,2 млн. грн. – на реконструкцію каналізаційних очисних споруд у м. Пологи. 12,5 млн. грн. – на розширення очисних споруд каналізації у м. Гуляйполе.

- Це – мільйонні інвестиції обласного бюджету. Але ми розуміємо: система водопостачання області – це стратегічний напрямок, який потребує  капіталовкладень, - підкреслив Єгор Семенков.

Заспокоюючи жителів області, які схвильовані відсутністю полігонів твердих побутових відходів в інших областях України і станом окремих сміттєзвалищ на території регіону, перший заступник голови Запорізької обласної ради під час «гарячої лінії» запевнив: облрада в цьому році виділить достатню суму для облаштування полігонів і придбання необхідної техніки.

- Під час робочих поїздок по районах Запорізької області, я відвідав більшість полігонів ТБО. Мушу визнати: деякі з них потребують негайного втручання. В цьому році в цьому питанні очікуються системні зрушення. Обласна рада докладе максимум зусиль для виділення необхідних сум і контролю за своєчасним і якісним виконанням робіт, - сказав Єгор Семенков.

Зокрема, на будівництво полігону твердих побутових відходів №3 на землях Сонячної селищної ради депутати облради планують цього року направити 5 млн. грн. На будівництво нового полігону твердих побутових відходів можуть розраховувати і жителі Гуляйполя. Цього року облрада запланувала інвестувати в об’єкт 3,1 млн. грн..

2,7 млн. грн. підуть на придбання машин для збору, транспортування та складування твердих побутових відходів для міста Мелітополя. 2,1 млн. грн. – на придбання автогрейдеру і 2,4 млн. грн. – на гусеничний бульдозер для полігону ТБО міста Токмака. 

Такі та інші машини, зокрема, сучасні сміттєвози, за рахунок коштів обласного бюджету купуватимуть для Великобілозерського, Кам`янсько-Дніпровського, Пологівського, Токмацького, Чернігівського районів.

Крім того, перший заступник голови Запорізької обласної ради Єгор Семенков анонсував розширення мережі сміттєпереробних заводів на території Запорізької області. При цьому він висловив сподівання, що в питання облаштування і оновлення полігонів твердих побутових відходів не буде домішуватись політика і чиїсь політичні інтереси. 

 

Дата публікації: 
15.03.2017