Григорій Самардак подякував Послу Молдови в Україні за підтримку українців

- Для нас важлива стабільність ситуації в Україні. У нас спільний кордон і ми розраховуємо на розвиток співпраці в різних областях. Наприклад, з 13 млн. іноземних туристів, які відвідали Україну в минулому році, 4,5 млн. туристів - це громадяни Молдови.  Нам важливо розвивати, зміцнювати співробітництво і ми готові обговорювати можливі напрямки, - про це сказав надзвичайний и Повноважній Посол Республіки Молдова в Україні Руслан Болбочан сьогодні на зустрічі з керівництвом Запорізької області.

На території Запорізької області проживає понад три тисячі громадян Молдови. Крім того, в цей непростий період для України, республіка Молдова надає гуманітарну підтримку.  Зокрема, за словами Посла, кілька сотень дітей з сімей, які постраждали в зоні проведення АТО, пройшли реабілітацію в Молдові, і така підтримка буде продовжена.        

Голова Запорізької обласної ради Григорій Самардак передав Послу слова подяки за підтримку та гуманітарну допомогу українцям, а також висловив надію на розвиток економічного співробітництва. Григорій Самардак переконаний, що відвідування підприємств «Запоріжсталь» і «Мотор-Січ», які заплановані в рамках дводенного візиту Послів в Запорізький регіон, дозволить краще пізнати промислову специфіку області, обговорити ситуацію в реальному секторі економіки і, можливо, виробити перспективні напрямки співпраці  Запорізької області та Молдови. 

На даний момент обсяги зовнішньої торгівлі товарами та послугами між Запорізькою областю та Молдовою за січень-грудень 2016 року склали $24,53 млн., збільшившись на $0,2 млн., або на 0,82%. Обсяг експорту товарів та послуг склав $23,49 млн., зменшившись на $ 0,37 млн., або на 1,55%. Обсяг імпорту товарів та послуг склав $1,04 млн., збільшившись на $0,57 млн., або у 2, 2 рази. Основною статтею експорту були недорогоцінні метали та вироби з них ($11,62 млн., або 49,83% від загальних обсягів експорту запорізьких товарів до Молдови). У порівнянні з 2015 роком експорт недорогоцінних металів та виробів з них збільшився на 22,70%.

Основні експортери товарів: ПАТ “Мотор Січ”, ПАТ “Карлсберг Україна”, ПАТ “Запоріжавтотранс”, ДП “Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро “Прогрес” імені академіка О. Гівченка”, ТОВ “Спектран”, ТОВ “Унишип сервис”, ПП “Бастіон — 98”. Імпорт товарів з Молдови склав $1,03 млн., зменшившись на $0,57 млн., або у 2,2 рази. Основною статтею імпорту були машини, обладнання та механізми; електротехнічне обладнання ($0,41 млн., або 39,81% від загальних обсягів імпорту продукції із Молдови до Запорізької області). У порівнянні з 2015 роком імпорт машин, обладнання та механізмів, електротехнічного обладнання збільшився на 64%.

Дата публікації: 
21.04.2017