Депутати облради долучились до обговорення питання моніторингу навколишнього середовища

Депутати Запорізької обласної ради Роман Кузьменко та Ігор Черняк взяли участь у круглому столі «Організація та запровадження державної системи моніторингу навколишнього природного середовища на регіональному рівні».

За словами представника департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації, при розробці проекту «Організація та запровадження державної системи моніторингу навколишнього природного середовища на регіональному рівні вперше в Україні взяті до уваги, проаналізовані та враховані вимоги Директиви 2008/50/ЄС Європейського парламенту та ради від 21 травня 2008 року про якість атмосферного повітря та чистіше повітря для Європи. Згідно проекту, планується впровадити 21 екологічний пост по містах Запорізької області, які будуть вимірювати певні компоненти (загальний пил, CO, NO, NO2, NOx, O3, SO2, H2S, CS2, фенол, BTEX,  температура, відносна вологість, швидкість вітру, напрямок вітру).

Для присутніх представників влади, промислових та екологічних організацій, громадськості стали дискусійними питання щодо результатів дослідження, а саме географічного розташування постів, їх кількості та обраних для перевірки компонентів.

У депутата Ігоря Черняка склалася неоднозначна думка щодо проекту по закінченню круглого столу, адже проблема потребує серйозної уваги, але конкретних відповідей на питання по впровадженню цієї системи не надано.

- Метод обрання контрольних точок, виробника постів, відповідальних за кожний етап роботи постів та інші питання залишилися не роз’ясненими, - відзначив Ігор Черняк та висловив сподівання на подальше вирішення цього важливого для мешканців області питання.

Дата публікації: 
16.03.2017