Депутати обласної ради працюють над стратегією розвитку Запорізького регіону

У Запорізькій державній інженерній академії відбулось перше організаційне зібрання Регіональної експертної спільноти Всеукраїнської мережі фахівців і практиків з регіонального та місцевого розвитку «РЕГІОНЕТ» у Запорізькій області. Участь у засіданні також взяли депутати Запорізької обласної ради. А безпосередньо ініціатором цього зібрання виступила депутат облради Людмила Любім.

- Сьогоднішнє зібрання – це засідання експертів, які дійсно зацікавлені у розвитку Запорізької області, - прокоментувала Людмила Любім. – Це люди, які брали участь у створенні територіальних громад нашої області, які планують створювати громади, люди, які займаються стратегією розвитку Запорізького регіону, своїх територій, залучаючи туди донорські кошти, кошти ДФРР і знаходячи найрізноманітніші можливості і шляхи для того, щоб Запорізька область розвивалася. І щоб тут не тільки проходили ремонти мереж, будівель, але й реалізовувалися проекти, які були б спрямовані на структурні об’єкти і на розвиток нашого регіону.

Депутат наголосила, що це зібрання – свого роду експертний майданчик, де люди можуть поспілкуватися, поділитися досвідом, дізнатися, де і які існують донорські програми. І, завдяки цьому, отримати можливість реалізувати будь-який свій проект.

Головне ж для Запорізької області – це розвиток села. Тому на зібранні багато говорили про розвиток кооперації, про проекти, які будуть направлені на розвиток зеленого туризму, на створення торгових площ і площ, на яких будуть вирощувати продукцію.

Перед учасниками засідання виступив координатор мережі «РЕГІОНЕТ» Олександр Дудка, який презентував ще одне експертне зібрання і запропонував допомогу у реалізації проектів розвитку.

- У Запорізькій області вже сьогодні є чотири учасника мережі «РЕГІОНЕТ», - повідомила Людмила Любім. – Це Наталія Антипенко, яка вже тривалий час займається молочними кооперативами й успішно реалізує проекти розвитку. Олександр Бабич є експертом мережі «РЕГІОНЕТ» і допомагає запорізьким громадам у створенні стратегій. І ще два представника – із Веселівського і Бердянського районів. І хотілося б, щоб такі засідання породжували зацікавленість запоріжців, які виявлять бажання також стати експертами і учасниками мережі «РЕГІОНЕТ». І щоб наша співпраця у такому форматі успішно втілювалася у розвитку Запорізького регіону.

 

Довідково

Всеукраїнська мережа фахівців і практиків з регіонального та місцевого розвитку «РЕГІОНЕТ» була створена у 2014 році за ініціативи і фінансового сприяння проекту ЄС «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні». Це неформальна та політично незаангажована професійна спільнота, діяльність якої охоплює всі регіони України.

Місією «РЕГІОНЕТ» є сприяння формуванню ефективної системи багаторівневого врядування у сфері регіональної політики – політики загальнонаціональної згуртованості, місцевого та регіонального розвитку, спрямованої на впровадження в Україні європейських стандартів життя.

Дата публікації: 
21.04.2017